FITORE E ËMBËL, ME SHIJE KAMPIONI NË FUND

Sulmuesi nga Burkina Faso, Bassirou Compaore rezultoi deçiziv në fitoren kundër Bregallnicës. Ishte kjo njëherit ndeshja e fundit e stinorit vjeshtorë, pas së cilës shpallemi kampion vjeshte… Struga Trim Lum...

Ukpa: Do doja të shënoja sërish ndaj Bregallnicës

Në tentativë për një fitore të katërt rradhazi, nesër në Strugë do të mirëpresim ekipin e Bregallnicës nga Shtipi, skuadër kjo që fitoren e vetme ndaj nesh e ka regjistruar...

Deklaratë zyrtare nga FC Struga Trim Lum / Официјално соопштение од ФК Струга Трим Лум

Deklaratë Zyrtare nga FC Struga Trim Lum Për tifozët tanë , komunitetin e futbollit, dhe të gjithë ata që çmojnë shpirtin e lojës, Klubi ynë është në dijeni për komentet...

Duro: Fitore në fund, mirëpo më se e merituar

Ndeshja jonë e parë kundër Voska Sport në rolin e nikoqirit do të mbahet mend gjatë kohë, pasi në të njëjtën fitoren e arritëm vetëm në minutat e fundit të...

RAPORTI NGA NDESHJA, STRUGA TRIM LUM-VOSKA SPORT

Fitore infarkt me një gol të shënuar në minutën e 99-të nga penaltia kundër Voska Sport. Me këtë fitore neve jemi liderët e rinj të Ligës së Parë…. Një gol...

Struga Trim Lum skuadra më efikase, shënojnë plotë 13 lojtarë, 3 prej tyre deri në moshën 20-vjeçare

Struga Trim Lum vazhdon të zhvillojë një sezon mjaft të mirë edhe këtë vit, teksa është në garë të ngushtë për pozitën e parë, aty ku edhe e mbylli edicionin...

Struga Trim Lum-Voska Sport, flet gardiani Vedran Qoshevski

Vedran Qoshevski këtë edicion në 14 ndeshje, sa ka qenë titullarë me skuadrën tonë, plotë 6 herë ka mbajtur rrjetën e tij të paprekur. Ai një gjë të tillë kishte...

Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas fitores me Tikveshin

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka regjistruar një ndër fitoret më të bukura të këtij edicioni. Themi më të bukura, pasi skuadra bëri një përmbysje të çmendur në...

Fitore me përmbysje në Kavadar ndaj Tikveshit

Dy gola të Marjan Radeskit gjatë pjesës së parë dhe një tjetër i Hristijan Georgievskit bënë që nga Kavadari të rikthehemi me fitore të madhe 3:2… Të besuarit e trajnerit...

Hadis Tairi jep opinionin e tij në prag të ndeshjes me Tikveshin

Hadis Tairi në ndeshjen e mesjavës kundër Vardarit, ishte një ndër futbollistët më të dalluar, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër cilësitë e tij të larta që posedon ky 18-vjeçar. Ai...