ZYRTARE, Kire Ristevski mbrojtësi i ri i Struga Trim Lum

Plotë 60 paraqitje me fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë dhe mbi 350 ndeshje zyrtare në karrierën e tij. Është ky mbrojtësi Kire Ristevski, i cili i bashkohet skuadrës tonë nga...

Miqësorja me Tikveshin, debutojnë edhe 5 përforcimet e reja

Miqësorja me Tikveshin, ishte e para për trajnerin Qatip Osmani në krye të skuadrës tonë. Njëherit në këtë ndeshje debutimin e tyre me fanellën e skuadrës së Struga Trim Lum,...

Europë, mësojmë kundërshtarët e mundshëm të raundit të dytë

Pasi dje mësuam emrin e kundërshtarit të raundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve, sot përmes shortit mësuam edhe kundërshtarët e mundshëm të raundit të dytë, si në Ligën...

Liga e Kampionëve, shorti: Flet trajneri Qatip Osmani

Sllovan Bratisllava është kundërshtari më i rëndë nga 5 të mundshmit, thotë trajneri Qatip Osmani, i cili megjithatë beson se me një energji shumë pozitive dhe vetëbesim, mund të kalojmë...

Liga e Kampionëve, raundi i parë na vuri përballë sllovakëve të Sllovan Bratisllava

Sot në Nion të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet e raundit të parë të Ligës së Kampionëve, aty ku do të garojmë për herë të dytë rradhazi. Këtë herë...

ZYRTARE, Struga Trim Lum nënshkruan me sulmuesin Arbi Vosha

Sulmuesi i krahut, Arbi Vosha i bashkohet klubit tonë me një kontratë tre vjeçare… Kampionja e Maqedonisë, Struga Trim Lum ka nënshkruar kontratë profesionale me shkupjanin, Arbi Vosha. 22-vjeçari te...

ZYRTARE, Ilievski futbollisti i rradhës që i bashkohet familjes kampione të Struga Trim Lum

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Bojan Ilievski, i bashkohet klubit tonë me një kontratë një vjeçare, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër…. I lindur në Manastir me 01...

ZYRTARE, Stefan Jevtoski emri më i ri në skuadrën tonë

Stefan Jeftovski është emri më i ri që i bashkohet skuadrës tonë në prag të ndeshjeve europiane që na presin për gjatë muajit korrik. Bëhet fjalë për një mesfushorë difenziv,...

ZYRTARE, Takahara japonezi i parë që do luaj për Struga Trim Lum

Japonezi, Takahara është emri më i ri që i bashkohet skuadrës së Struga Trim Lum. Ai te skuadra jonë vjen nga rradhët e Gostivarit, ndërsa vlen të theksohet se pjesën...

ZYRTARE, Dujmoviç gardiani ynë i ri

Dujmoviç vjen nga rradhët e skuadrës së njohur boshnjake të Zheljezniçar, ndërsa i njëjti gjithashtu kishte bërë edhe karrierë ndërkombëtare, duke luajtur në Turqi, Serbi dhe Rumani. Vlen të theksohet...