Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas ndeshjes me FC Shkupin

Trajneri Shpëtim Duro pas përfundimit të takimit derbi ka dhënë opinionin e tij për barazimin 2:2 ndaj FC Shkupit. Sipas tij, ekipi meritonte fitoren pas atij dominimi të plotë, teksa...

Barazim 2:2 në derbin ndaj FC Shkupit

Struga Trim Lum ka barazuar 2:2 në ndeshjen derbi të xhiros së 20-të kundër FC Shkupit. Edhe përkundër faktit se dy herë ishim më avantazh, në fund duheshe të kënaqeshim...

FC Shkupi, skuadra e preferuar e Besart Ibraimi!

Struga Trim Lum në kuadër të xhiros së 20-të në Ligën e Parë do të miëpret FC Shkupin. është kjo një ndër ndeshjet më të rëndësishme për skuadrën tonë, ndërsa...

8 golashënues në 13 ndeshjet e deritanishme kundër FC Shkupit

Marjan Radeski, Besart Ibraimi, Bunjamin Shabani, Nemanja Bosançiç, Besmir Bojku, Klisman Cake, Nijaz Lena dhe Abdylhadi Jahja janë futbollistët që kanë gjetur rrjetën ndaj e skuadrës së FC Shkupit në...

Intervistë me Besart Krivanjevën në prag të ndeshjes me FC Shkupin

Mbrojtësi ynë, Besart Krivanjeva, ka folur në prag të takimit me FC Shkupin. Kjo ndeshje për Krivanjevën do të jetë më e veçantë, pasi luan ndaj ish skuadrës së tij....

Deklarata e trajnerit Shpëtim Duro pas ndeshjes me Rabotniçkin

Barazim pa gola në një terren të vështirë për lojë kundër Rabotniçkit në Shkup. Edhe përkundër 3-4 rasteve të qindtpërqindta për gol, skuadra jonë nga kryeqendra u largua me vetëm...

Barazim pa gola kundër Rabotniçkit në Shkup

Barazim pa gola në Shkup përballë Rabotniçkit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror. Ishte ky barazimi i parë për skuadrën tonë këtë edicion, që erdhi vetëm në xhiron e...

Prag ndeshja Rabotniçki, flet Besmir Bojku

Ndeshjet me Rabotniçkin gjithmonë kanë qenë interesante. Pavarësisht bilancit pozitiv që kemi me këtë skuadër, Besmir Bojku, thotë se çdo ndeshje është histori në vete… E diela është e rezervuar...

Fakte dhe statistika për ndeshjen kundër Rabotniçkit

Këtë fundjavë edhe zyrtarisht starton stinori pranveror. Struga Trim Lum ndeshjen e parë të këtij gjysëmsezoni do ta zhvillojë në Shkup kundër Rabotniçkit, ndaj së cilës skuadër kemi një bilanc...

Intervistë me kapitenin Bunjamin Shabani

Përgatitjet dimërore, përfshirë këtu edhe ato kryesoret në Antalia të Turqisë, stinori pranveror si dhe ndeshja e parë kundër Rabotniçkit. Ishin këto pyetjet kryesore për kapitenin tonë Bunjamin Shabani, i...
123››
Page 1 of 27