Struga Trim Lum skuadra më efikase, shënojnë plotë 13 lojtarë, 3 prej tyre deri në moshën 20-vjeçare

Struga Trim Lum vazhdon të zhvillojë një sezon mjaft të mirë edhe këtë vit, teksa është në garë të ngushtë për pozitën e parë, aty ku edhe e mbylli edicionin...

Struga Trim Lum-Voska Sport, flet gardiani Vedran Qoshevski

Vedran Qoshevski këtë edicion në 14 ndeshje, sa ka qenë titullarë me skuadrën tonë, plotë 6 herë ka mbajtur rrjetën e tij të paprekur. Ai një gjë të tillë kishte...

Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas fitores me Tikveshin

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka regjistruar një ndër fitoret më të bukura të këtij edicioni. Themi më të bukura, pasi skuadra bëri një përmbysje të çmendur në...

Fitore me përmbysje në Kavadar ndaj Tikveshit

Dy gola të Marjan Radeskit gjatë pjesës së parë dhe një tjetër i Hristijan Georgievskit bënë që nga Kavadari të rikthehemi me fitore të madhe 3:2… Të besuarit e trajnerit...

Hadis Tairi jep opinionin e tij në prag të ndeshjes me Tikveshin

Hadis Tairi në ndeshjen e mesjavës kundër Vardarit, ishte një ndër futbollistët më të dalluar, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër cilësitë e tij të larta që posedon ky 18-vjeçar. Ai...

Hadis Tairi i lumtur për golin dhe besimin e trajnerit Shpëtim Duro

Hadis Tairi nga ndeshja në ndeshje po përfiton atë përvojën e duhur, që do e ndihmojnë këtë futbollistë gjatë karrierës së tij. Edhe pse vetëm 18-vjeç, Hadisi tashmë ka marrë...

Duro: Arritëm atë që deshëm

Shpëtim Duro ka folur pas fitores ndaj Vardarit në Shkup, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Parë. Skuadra jonë shënoi fitore 3:1, ndërsa e njëjta...

3 gola për 3 pikë të reja nga transferta në Shkup kundër Vardarit

Fitore 3:1 në Shkup përballë Vardarit, me të cilën skuadër e mbyllim në mënyrën më të mirë muajin nëntor. I mundëm 4:0 me datë 01 nëntor në Strugë, ndërsa i...

Kapiteni Shabani flet në prag të takimit me Vardarin

E mërkura sjellë ndeshjet e javës së 16-të në Ligën e Parë. Skuadra jonë do të udhëtojë drejt Shkupit, për tu përballur me Vardarin. Kjo ndeshje do të zhvillohet në...

Reshjet e borës bënë që të shtyhet ndeshja e sotme kundër Voska Sport

Për shkak reshjeve të borës gjatë natës së kaluar që kishin kapluar qytetin tonë të Strugës, Komisioni i garave pranë FFM-së ka vendosur që të shtyejë ndeshjen e paraparë të...
123››
Page 1 of 23