OPINIONI I TRAJNERIT SHPËTIM DURO PAS NDESHJES ME FC SHKUPIN

Struga Trim Lum në kuadër të javës së 9-të në elitën e futbollit vendor pësoi disfatë 2:0 në udhëtim te FC Shkupi, skuadër kjo që në këtë  mënyrë morri edhe...

RAPORTI NGA NDESHJA FC SHKUPI – STRUGA TRIM LUM

Pas 4 fitoreve të njëpasnjëshme në kampionat, ndalemi në udhëtim te nënkampionët e FC Shkupit…. Disfata e parë pas katër fitoreve të njëpasnjëshme dhe e dyta këtë edicion për skuadrën...

PREVIEW | FC SHKUPI – STRUGA TRIM LUM

E diela në elitën e futbollit vendor është e rezervuar për super derbin FC Shkupi-Struga Trim Lum. Është ky dueli i parë i këtij sezoni mes dy skuadrave më të...

Ibra dhe Radeski flasin në prag të derbit me FC Shkupin

Të dielën na pret ndeshja derbi kundër FC Shkupit. Ndeshjen do ta zhvillojmë në transfertë, ndërsa në prag të së njëjtës kanë folur dyshja sulmuese, Besart Ibraimi dhe Marjan Radeski....

Shpëtim Duro: Fitore e rëndësishme, inkuadrimi i Mazrekajt i dha më shumë larmi sulmit

Struga Trim Lum ka regjistruar fitoren e katërt të njëpasnjëshme në ndeshjet kampionale, duke u ngjitur në pozitën e dytë, menjëherë pas Shkëndijës. Të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro, sot...

FITORJA NDAJ VOSKA SPORT NA NGRIT NË POZITËN E DYTË

Përballja e parë midis dy skuadrave buzë Liqenit në Ligën e Parë i zhvilluar në Ohër flet për Struga Trim Lum, skuadër kjo që shënoi fitore minimale 1:0 ndaj Voska...

Bekim Kamberi flet për golin debutues dhe ndeshjen me Voska Sport

Bekim Kamberi morri vëmendjen për një çast në ndeshjen e fundjavës së kaluar, kur për herë të parë e nisi një ndeshje si titullarë, ndërsa këtë më së miri e...

PRAG NDESHJA | VOSKA SPORT – STRUGA TRIM LUM

Të mërkurën në Ohër kundër Voska Sport do të zhvillojmë ndeshjen e mbetur të javës së katërt. Njëherit do të jetë kjo ndeshja ynë e parë zyrtare ndaj këtij rivali,...

Krivanjeva: Të dalim fitues në derbin e parë shqiptarë të liqenit

Të mërkurën skuadra jonë do të zhvillojë takimin e mbetur të javës së katërt kundër Voska Sport, rivalit nga qyteti fqinjë i Ohrit. Kjo ndeshje  duheshe të zhvillohet me datë...

Shorti i Kupës, në 1/8 e finales do të përballemi me Voska Sport

Është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë, aty ku edicionin e kaluar për herë të parë në historikun e klubit tonë luajtëm në finalen...
123››
Page 1 of 19