NË FAQEN ZYRTARE
Mirësevini në
Faqen zyrtare
FC Struga Trim Lum
New Arena
FC STRUGA TRIM LUM team photo
2022/2023
FC Struga TRIM LUM shkruan historinë, shpallemi kampion vjeshte
FC Struga TRIM LUM shkruan historinë, shpallemi kampion vjeshte

Me fitoren minimale 1:0 ndaj Akademia Pandev në ndeshjen e javës së 17-të, F.C. Struga TRIM & LUM ka arritur të shkruaj historinë, duke u shpallur kampion vjeshte për herë...

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

PRESS | Deklarata e trajnerit Qatip Osmani

Sllovan Bratisllava na mundi edhe në ndeshjen e dytë në Ohër, ashtu që kjo skuadër vazhdon rrugëtimin e saj në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, derisa neve si Struga Trim...

LK | Eliminohemi nga Sllovan Bratisllava, por vazhdojmë aventurën europiane në Ligën e Konferencës

Eliminohemi nga 14 herë kampionët e Sllovakisë, Sllovan Bratisllava, skuadër kjo që do të vazhdojë të luaj në turin e dytë të Ligës së Kampionëve. Ndërkohë neve si skuadër do...

Ibraimi: Kemi analizuar mirë gabimet nga ndeshja e parë, shpresoj të shënoj sërish

Besart Ibraimi, autorë i dy golave nga ndeshja e parë në Bratisllavë, së bashku me trajnerin Qatip Osmani foli në Konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së kthimit kundër...

PRESS | Trajneri Osmani flet në prag të përballjes kthyese ndaj Sllovan Bratisllava

Të mërkurën në Ohër do të mirëpresim skuadrën e Sllovan Bratisllava, ndeshje kjo e vlefshme për turin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve. Në prag të këtij takimi, sot...

Njoftim për press dhe akreditimin e gazetarëve për ndeshjen ndaj Sllovan Bratisllava

Kërkesat për akreditim mund të parashtrohen më së voni deri në orën 15:00 të datës 16.07.2024 (e martë)… Struga Trim Lum të mërkurën (17 korrik) në stadiumin e qytetit në...

PRESS | Shabani: Na vjen keq për këtë disfatë, në ndeshjen e kthimit do bëjmë edhe më mirë

Kapiteni Bunjamin Shabani, pa dyshim se ishte një ndër futbollistët më të dalluar të takimit kundër Sllovan Bratisllava, ndaj së cilës skuadër në fund pësuam disfatë 4:2. Ishte kjo ndeshja...

PRESS | Osmani: Rezultati nuk është i paarritshëm

Disfata 4:2 në transfertën në Bratisllavë kundër 14 herë kampionëve të Sllovakisë, ndoshta nuk është edhe pasqyra reale, me atë që ndodhi në fushën e blertë të stadiumit “Tehelné pole”,...

Mundemi në Bratisllavë, por dy golat e Ibraimit na bëjnë të shpresojmë ende

Disfatë 4:2 në ndeshjen e parë kundër Sllovan Bratisllava, ndeshje kjo e vlefshme për turin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve. Edhe përkundër disavantazhit prej 2:0 gjatë 45 minutave...

Ukpa: Pritshmëritë këtë edicion janë edhe më të mëdha

Hogan Ukpa është shprehur optimist në prag të ndeshjes së nesërme kundër Sllovan Bratisllava, që do ta zhvillojmë në tokën sllovake. Mesfushori nigerian foli në Konferencën për shtyp bashkë me...

Osmani: Luajmë ndaj ekipit më të mirë sllovak, por do luftojmë për rezultat pozitiv

Të mërkurën Struga Trim Lum do të zhvillojë takimin e parë kundër Sllovan Bratisllavës, ndeshje kjo e vlefshme për turin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve. Ekipi ynë që...

NJOFTIM | Sllovan Bratisllava-Struga Trim Lum, drejtuesit tanë sigurojnë të drejtat televizive për TVM2 dhe TVM3

Një super lajm për gjithë tifozët tanë në prag të aventurës së re europiane. Ndeshjen e turit të parë të Ligës së Kampionëve kundër kampionëve sllovak të Sllovan Bratisllava do...

Liga e Kampionëve | Ekipi arrinë në Bratisllavë

Struga Trim Lum tashmë është akomoduar në Bratisllavë të Sllovakisë, aty ku të mërkurën do të zhvillojmë ndeshjen e parë kundër kampionëve të Sllovan Bratisllava, e vlefshme për turin e...

ZYRTARE | Nënshkruajmë me sulmuesin nigerian, Lanre Kehinde

Lanre Kehinde, është përforcimi më i ri i skuadrës tonë gjatë kësaj merkatoje të bujshme, ku kemi arritur të nënshkruajmë me gjithsej 9 futbollistë të rinj që kanë peshë në...

Intervistë me trajnerin Osmani | Faza përgatitore, miqësoret, përforcimet,  Sllovan Bratisllava

Qatip Osmani ka bërë një përmbledhje të gjitha asaj që ka ndodhur me ekipin gjatë fazës përgatitore, ku gjithashtu Struga Trim Lum zhvilloi edhe disa ndeshje kontrolluese. Trajneri ynë gjithashtu...

Hristijan Stevkovski i bashkohet Struga Trim Lum!

Tashmë gjithçka është zyrtare – Hristijan Stevkovski është portieri i ri i Struga Trim Lum. Gardiani shkupjan, i cili së fundmi mbronte ngjyrat e Makedonija Gj.P, me skuadrën tonë ka...

ZYRTARE | Stefan Spirovski përforcimi i rradhës i Struga Trim Lum

Stefan Spirovski është emri më i ri që i bashkohet skuadrës tonë në prag të garave europiane. Përvoja e tij pritet të ndihmojë skuadrën pikërisht në këto ndeshje, por edhe...

Ndeshje kontrolluese | Fitojmë edhe ndaj KF Tiranës

Pasi ditë më parë mundim Partizanin e Tiranës, sot me po të njëjtin rezultat 1:0 shënuam fitore edhe ndaj skuadrës tjetër nga kryeqendra shqiptare, KF Tiranës…. Sot në Strugë zhvilluam...

Stephanie Frappart do na referojë ndeshjen e parë kundër Sllovan Bratisllava

Frappart është një emër i njohur në futbollin europian dhe atë Botëror, ndërsa me shenjën e FIFA-s referon që nga viti 2009… Stéphanie Frappart është caktuar nga UEFA për të...

Ndeshje kontrolluese | Mundim Partizanin në Pogradec

Fitore minimale në takimin e dytë kontrolluese që e zhvilluam sot në tokën shqiptare, më saktësisht në Pogradec. Në stadiumin “Gjorgji Kyçyku”, Struga Trim Lum mundi minimalisht ekipin e Partizanit...

Caktohen datat përfundimtare për dy ndeshjet kundër Sllovan Bratisllava

Ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Sllovan Bratisllava do ta zhvillojmë në transfertë me datë 10 korrik, ndërkohë ndeshjen e kthimit...

ZYRTARE, Kire Ristevski mbrojtësi i ri i Struga Trim Lum

Plotë 60 paraqitje me fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë dhe mbi 350 ndeshje zyrtare në karrierën e tij. Është ky mbrojtësi Kire Ristevski, i cili i bashkohet skuadrës tonë nga...

Miqësorja me Tikveshin, debutojnë edhe 5 përforcimet e reja

Miqësorja me Tikveshin, ishte e para për trajnerin Qatip Osmani në krye të skuadrës tonë. Njëherit në këtë ndeshje debutimin e tyre me fanellën e skuadrës së Struga Trim Lum,...

Europë, mësojmë kundërshtarët e mundshëm të raundit të dytë

Pasi dje mësuam emrin e kundërshtarit të raundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve, sot përmes shortit mësuam edhe kundërshtarët e mundshëm të raundit të dytë, si në Ligën...

Liga e Kampionëve, shorti: Flet trajneri Qatip Osmani

Sllovan Bratisllava është kundërshtari më i rëndë nga 5 të mundshmit, thotë trajneri Qatip Osmani, i cili megjithatë beson se me një energji shumë pozitive dhe vetëbesim, mund të kalojmë...

Liga e Kampionëve, raundi i parë na vuri përballë sllovakëve të Sllovan Bratisllava

Sot në Nion të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet e raundit të parë të Ligës së Kampionëve, aty ku do të garojmë për herë të dytë rradhazi. Këtë herë...

ZYRTARE, Struga Trim Lum nënshkruan me sulmuesin Arbi Vosha

Sulmuesi i krahut, Arbi Vosha i bashkohet klubit tonë me një kontratë tre vjeçare… Kampionja e Maqedonisë, Struga Trim Lum ka nënshkruar kontratë profesionale me shkupjanin, Arbi Vosha. 22-vjeçari te...

ZYRTARE, Ilievski futbollisti i rradhës që i bashkohet familjes kampione të Struga Trim Lum

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Bojan Ilievski, i bashkohet klubit tonë me një kontratë një vjeçare, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër…. I lindur në Manastir me 01...

ZYRTARE, Stefan Jevtoski emri më i ri në skuadrën tonë

Stefan Jeftovski është emri më i ri që i bashkohet skuadrës tonë në prag të ndeshjeve europiane që na presin për gjatë muajit korrik. Bëhet fjalë për një mesfushorë difenziv,...

ZYRTARE, Takahara japonezi i parë që do luaj për Struga Trim Lum

Japonezi, Takahara është emri më i ri që i bashkohet skuadrës së Struga Trim Lum. Ai te skuadra jonë vjen nga rradhët e Gostivarit, ndërsa vlen të theksohet se pjesën...

ZYRTARE, Dujmoviç gardiani ynë i ri

Dujmoviç vjen nga rradhët e skuadrës së njohur boshnjake të Zheljezniçar, ndërsa i njëjti gjithashtu kishte bërë edhe karrierë ndërkombëtare, duke luajtur në Turqi, Serbi dhe Rumani. Vlen të theksohet...

Falënderojmë dyshen Neziri-Maliqi

Struga Trim Lum njofton se ka ndarrë rrugët me dyshen, Mexhit Neziri – Edis Maliqi. Që të dy ishin pjesë e sukseseve më të mëdha të ekipit tonë, ndaj shprehim...

Struga Trim Lum falënderon Zguron

Vangjel Zguro skuadrës tonë iu bashkua verën e vitit të kaluar, kur erdhi nga rradhët e Bylisit nga kampionati shqiptarë… Vangjel Zguro në sezonin e ri nuk do të jetë...

Qatip Osmani flet si trajner i Struga Trim Lum

Qatip Osmani është trajneri i ri i Struga Trim Lum. Ai te skuadra jonë do të punojë bashkë me  Bashkim Livorekën, krahun e tij të djathtë, me të cilin së...

Përfundojmë bashkëpunimin me Mentor Mazrekajn

Mazrekaj me fanellën e Struga Trim Lum zhvilloi gjithsej 34 ndeshje, 26 prej të cilëve në kampionat, aty ku regjistroi edhe 2 gola dhe 1 asistim…. Mentor Mazrekaj nuk është...

Mësojmë kundërshtarët e mundshëm në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve

Struga Trim Lum për të dytin vit me rradhë do të prezantojë vendin tonë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, aty ku tashmë kemi mësuar edhe emrat e kundërshtarëve të...

Kundër FC Shkupit në kërkim të golit numër 200 në Ligën e Parë

199 gola në 151 ndeshjet e deritanishme në Ligën e Parë për ekipin e Struga Trim Lum, që sot në terren vendas do të mirëpret FC Shkupin. Mbetet të shohim...

Dita e trofeut, dita për të festuar, eja edhe ti

Dita e sotme apo dita e trofeut, le të festojmë bashkë, ndaj eja edhe ti për të qenë pjesë e festës së madhe. Struga falë ekipit të Struga Trim Lum,...

Hadis Tairi si kampion flet para ndeshjes së fundit të sezonit kundër FC Shkupit

Sikurse një vit më parë, edhe nesër pikërisht kundër FC Shkupit do të zhvillojmë ndeshjen e fundit kampionale. Dhe historia përsëritet sërish, pasi edhe nesër futbollistët tanë do të pajisen...

Besart Ibraimi: Titujt në fundin e karrierës shijojnë më shumë

Edhe pse në moshë 37-vjeçare, Besart Ibraimi vazhdon të luaj rolin e protagonistit. Ai edhe këtë edicion ishte një lider i padiskutueshëm në lojën e skuadrës tonë, duke regjistruar 15...

Deklarata e trajnerit Gega pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës, ku edhe vulosëm titullin kampion

Ndeshja e dytë dhe fitorja e dytë për trajnerin Meriton Gega në krye të Struga Trim Lum. Pas fitores ndaj Gostivarit, të dielën erdhi fitorja ndaj Shkëndijës në Tetovë, që...

Kapiteni Shabani flet në prag të derbit të madh me Shkëndijën

Një ndër futbollistët më të besueshëm dhe më të qëndrueshëm gjatë gjithë sezonit aktual, Bunjamin Shabani, ka folur në prag të takimit derbi kundër Shkëndijës në Tetovë. Duke pasur parasysh...

Meriton Gega në një moment kyç zbulon shumë gjëra, flet edhe për ndeshjen me Shkëndijën

Trajneri Meriton Gega fundjavën që lamë pas për herë të parë debutoi si kryetrajner i Struga Trim Lum. I njëjti debutoi me fitore, ndërsa para vetes ka edhe dy ndeshje...

Meriton Gega i lumtur për fitoren me skuadrën e vendlindjes së tij në debutim

Meriton Gega gjatë ditës së djeshme bëri debutimin në bankinën e skuadrës tonë. I njëjti debutoi me fitore, ndërsa kjo ka gëzuar strategun strugan, që një gjë të tillë bëri...

Meriton Gega debuton me fitore, mundim Gostivarin

Fitore minimale, mirëpo shumë e rëndësishme kundër Gostivarit, pas së cilës vazhdojmë fuqishëm garën për titull kampion. Javën e ardhshme na pret ndeshja ndoshta edhe vendimtare kundër Shkëndijës në Tetovë…....

Mbreti i golave në LPFMV, Besart Ibraimi flet për tejkalimin e shifrës prej 200 golave dhe ndeshjen me Gostivarin

Gjithçka kishte nisur me Napredokun në Kërçovën e tij, kur si një 16-vjeçar filloi të tundte rrjetat e kundërshtarëve atë kohë në Ligën e Parë, për të vijuar fuqishëm edhe...

Struga Trim Lum-Gostivari, flet trajneri, Meriton Gega

Pas një serie të rezultateve të dobëta, të shtunën në Strugë mirëpresim Gostivarin, në një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit. Në këtë ndeshje debutimin e tij si kryetrajner,...

Ndërprejmë bashkëpunimin me trajnerin Shpëtim Duro

FC Struga Trim Lum njofton për ndërprerjen e bashkëpunimit me shefin e stafit teknik, Shpëtim Duro. Bashkëpunimi me trajnerin Duro ndërpritet me marrëveshje të dyanshme…. Pas një serie të rezultateve...

Besart Ibraimi flet në prag të ndeshjes me Tikveshin

Besart Ibraimi ndodhet në një formë të jashtëzakonshme, teksa i njëjti në 6 ndeshjet e fundit ka realizuar po aq gola. Megjithatë, për momentin më të rëndësishme për të, janë...

Disfata nga Sileksi, flet trajneri Shpëtim Duro

Edhe përkundër avantazhit 2:0 që kishim përballë Sileksit, në fund pësuam disfatë 2:3, që ishte e para nga ky kundërshtarë që nga viti 2019-të, kur janë në pyetje ndeshjet kampionale…...

Flamur Tairi flet në prag të ndeshjes me Sileksin: Vetëm fitorja vjen në shprehje

Sileksi do të jetë kundërshtari i rradhës për Struga Trim Lum në kampionat, aty ku skuadra jonë vazhdon të kryesojë tabelën e klasifikimit. Është kjo finalja e parë, nga gjithsej...

Trajneri Shpëtim Duro flet pas fitores ndaj Makedonija GJ.P

Fitore e merituar, por që duheshe ta zgjidhnim shumë më herët ndeshje, bazuar në rastet që i krijuam para portës kundërshtare. Kështu thotë trajneri Shpëtim Duro, që nga ekipi kërkon...

Prag ndeshja me Makedonija GJ.P., flet kapiteni Bunjamin Shabani

Kapiteni Bunjamin Shabani ka parashikuar ndeshjen e rradhës, atë të javës së 28-të kundër Makedonija GJ.P në Shkup. Në këtë ndeshje futemi si favorit, ndaj edhe duhet dëshmuar një gjë...

Barazimi kundër Bregallnicës, flet trajneri Shpëtim Duro

Barazim 2:2 kundër Bregallnicës në  ndeshjen e vlefshme të  javës së  27-të, pas së  cilës vazhdojmë  të ruajmë  kryesimin në  tabelën e klasifikimit… Struga Trim Lum në  ndeshjen e tretë...

Neziri flet në  prag të  ndeshjes me Bregallnicën

Mexhit Neziri ka dhënë  opinionin e tij në  prag të  takimit të  javës së  27-të, që  Struga Trim Lum do ta zhvillojë  me Bregallnicën. Pikët janë  shumë  të  rëndësishme për...

Trim Lum në bashkëpunim me ambasadën italiane, në Shkup solli legjendat e futbollit botëror

Numri një i “Trim Lum”, Mendi Qyra, së bashku me presidentin e klubit tonë, Arbtrim Qyra, ndau nga një fanellë të Struga Trim Lum për legjendën Zambrotta, ambasadorin Italian Silvestri...

Disfata ndaj Vardarit, flet trajneri Shpëtim Duro

Të dielën në Shkup u mundëm nga Vardari, duke pësuar disfatën e parë pas më shumë se katër vite nga ky kundërshtarë. Rreth këtij takimi, ka folur trajneri Shpëtim Duro…...

Besart Krivanjeva flet në prag të takimit me Vardarin

Besart Krivanjeva ka folur në prag të takimit me Vardarin, ndeshje kjo që në program është të dielën në Shkup. Për shkupjanin ndeshjet me Vardarin gjithnjë janë më ndryshe, kjo...

Shpëtim Duro, 500 ndeshje si trajner! Gjithçka kishte nisur shekullin e kaluar te Bylisi, për të vijuar historinë e suksesshme me Struga Trim Lum

Një histori e bukur kjo  e Shpëtim Duros, që kishte nisur shtatorin e vitit 1999 në stolin e Bylisit dhe vijon me shkëlqimin maksimal në drejtimin e Struga Trim Lum,...

RAPORTI I NDESHJES, STRUGA TRIM LUM – VOSKA SPORT 3:1

Një fitore tjetër për skuadrën tonë, e katërta me rradhë, që erdhi vetëm në pjesën e dytë. Pas pjesës së parë pa gola, në fund skuadra jonë shënoi fitore 3:1...

Hadis Tairi flet në prag të ndeshjes me Voska Sport

Pas pushimit dy javor, kthehen ethet e Ligës së Parë, aty ku skuadra jonë do ta nis rrugëtimin pozitiv me ndeshjen kundër Voska Sport. Në prag të këtij takimi nga...

Pas tre ditëve pushim, skuadra rikthehet në stërvitje

Ekipi në stërvitjen e sotme, doli i kompletuar me përjashtim të Besmir Bojkut, i cili do ti mungojë skuadrës nga 6 deri në 9 muaj…. Pas tre ditëve pushim të...

Shaban Zenku merr ftesë nga Maqedonia U21

Sulmuesi Zenku përfshihet në listën e seleksionuesit Dragan Kanatllarovski për dy ndeshjet kualifikuese të muajit mars… Shaban Zenku do të jetë pjesë e Maqedonisë U21 për dy takimet e ardhshme...

Shpëtim Duro: Fitore shumë e rëndësishme, të cilën i’a dedikojmë Bojkut

Fitorja e djeshme ndaj Rabotniçkit në Shkup, ishte shumë e rëndësishme për ne si skuadër, mirëpo të njëjtën nuk e kemi shijuar shumë për arsye se na tronditi shumë demtimi...

Besmir Bojku operohet me sukses

Mesfushori strugan, Besmir Bojku, është operuar me sukses mbrëmë në spitalin “8 Shtatori” në Shkup, pas dëmtimit të rëndë që pësoi dje në ndeshjen kundër Rabotniçkit. Ai pritet që të...

Fitorja ndaj Rabotniçkit i dedikohet Besmir Bojkut

Fitore 2:1 në Shkup përballë Rabotniçkit, që na mundëson të ruajmë pozitën e parë në renditje, tashmë madje me 3 pikë epërsi ndaj skuadrës së dytë në renditje, FC Shkupit....

Sava Radiç flet në prag të ndeshjes me Rabotnçkin

Brenda një muaji jo të plotë, do të takohemi sërish me Rabotniçkin, ndaj së cilës skuadër në 14 ndeshjet e deritanishme, kemi pësuar vetëm një disfatë. E njëjta daton që...

RAPORTI I NDESHJES, STRUGA TRIM LUM – AP BRERA 3:1

Dominim absolut në një ndeshje të hapur kundër AP Brera, ndaj së cilës skuadër në fund regjistruam fitore 3:1. Dyshja sulmuese Ibraimi-Radeski, ishin autorë të dy golave, ndërsa një tjetër...

Zguro flet në prag të takimit me AP Brera

Mbrojtësi ynë i krahut të majtë, beson në skuadrën që kemi, e mbi të gjitha në harmoninë që po mbizotëron këtyre ditëve, pas asaj fitore ndaj Makedonija GJ.P, që na...

Kapiteni Shabani flet për fitoren ndaj Makedonija GJ.P dhe ndeshjen e ardhshme kundër AP Brera

Bunjamin Shabani e ka nisur me këmbë të mbarë stinorin pranveror, teksa i njëjti ka realizuar 2 gola në 4 ndeshjet e para. Kapiteni ynë, pasi kishte shënuar ndaj FC...

Fitore me shumë peshë, që na rikthen në pozitën e parë

Rikthehemi te fitorja, duke ndërprerë serinë prej 3 ndeshjeve pa fitore në pranverë. Në kuadër të xhiros së 22-të në terren vendas mundëm Makedonija GJ.P me rezultatin 2:1, duke u...

Radeski: Respekte Makedonija Gj.P., por qëllimet tona janë shumë të qarta

Golashënuesi më i mirë i skuadrës, Marjan Radeski, ka folur në prag të takimit të javës së 22-të kundër Makedonija GJ.P. Ai ka respekte për skuadrën shkupjane, mirëpo i njëjti...

Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas ndeshjes me Sileksin

Barazimi në ndeshjen kundër Sileksit në Kratovë nuk e ka kënaqur aspak trajnerin Shpëtim Duro, kjo për mungesës së realizimit. Edhe përkundër dominimit total për gjatë gjithë takimit, në fund...

Barazim pa gola ndaj Sileksit në Kratovë

Edhe në ndeshjen e tretë të stinorit pranveror, skuadra jonë barazoi, këtë herë ndaj Sileksit në Kratovë. Edhe në këtë ndeshje skuadra jonë krijoi më shumë se kundërshtari, madje arriti...

Fakte dhe statistika në prag të takimit me Sileksin

Për kampionët në fuqi të vendit, takimi me Sileksin nuk është vetëm fillimi i një muaji jashtëzakonisht të rëndësishëm, por është gjithashtu edhe një moment i bukur për histori… Struga...

Prag ndeshja me Sileksin, intervistë me Mexhit Nezirin

Me Mexhit Nezirin në formacion, Struga Trim Lum nuk dinë për disfatë në ndeshjet ndaj Sileksit, ndaj së cilës skuadër kemi një bilanc pozitiv, kur janë në pyetje ndeshjet kampionale…....

Barazim 2:2 në derbin ndaj FC Shkupit

Struga Trim Lum ka barazuar 2:2 në ndeshjen derbi të xhiros së 20-të kundër FC Shkupit. Edhe përkundër faktit se dy herë ishim më avantazh, në fund duheshe të kënaqeshim...

FC Shkupi, skuadra e preferuar e Besart Ibraimi!

Struga Trim Lum në kuadër të xhiros së 20-të në Ligën e Parë do të miëpret FC Shkupin. është kjo një ndër ndeshjet më të rëndësishme për skuadrën tonë, ndërsa...

8 golashënues në 13 ndeshjet e deritanishme kundër FC Shkupit

Marjan Radeski, Besart Ibraimi, Bunjamin Shabani, Nemanja Bosançiç, Besmir Bojku, Klisman Cake, Nijaz Lena dhe Abdylhadi Jahja janë futbollistët që kanë gjetur rrjetën ndaj e skuadrës së FC Shkupit në...

Intervistë me Besart Krivanjevën në prag të ndeshjes me FC Shkupin

Mbrojtësi ynë, Besart Krivanjeva, ka folur në prag të takimit me FC Shkupin. Kjo ndeshje për Krivanjevën do të jetë më e veçantë, pasi luan ndaj ish skuadrës së tij....

Deklarata e trajnerit Shpëtim Duro pas ndeshjes me Rabotniçkin

Barazim pa gola në një terren të vështirë për lojë kundër Rabotniçkit në Shkup. Edhe përkundër 3-4 rasteve të qindtpërqindta për gol, skuadra jonë nga kryeqendra u largua me vetëm...

Barazim pa gola kundër Rabotniçkit në Shkup

Barazim pa gola në Shkup përballë Rabotniçkit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror. Ishte ky barazimi i parë për skuadrën tonë këtë edicion, që erdhi vetëm në xhiron e...

Prag ndeshja Rabotniçki, flet Besmir Bojku

Ndeshjet me Rabotniçkin gjithmonë kanë qenë interesante. Pavarësisht bilancit pozitiv që kemi me këtë skuadër, Besmir Bojku, thotë se çdo ndeshje është histori në vete… E diela është e rezervuar...

Fakte dhe statistika për ndeshjen kundër Rabotniçkit

Këtë fundjavë edhe zyrtarisht starton stinori pranveror. Struga Trim Lum ndeshjen e parë të këtij gjysëmsezoni do ta zhvillojë në Shkup kundër Rabotniçkit, ndaj së cilës skuadër kemi një bilanc...

Intervistë me kapitenin Bunjamin Shabani

Përgatitjet dimërore, përfshirë këtu edhe ato kryesoret në Antalia të Turqisë, stinori pranveror si dhe ndeshja e parë kundër Rabotniçkit. Ishin këto pyetjet kryesore për kapitenin tonë Bunjamin Shabani, i...

E mbyllim me fitore ciklin e ndeshjeve miqësore

Ndeshja gjenerale kundër Karaormanit fqinj rezultoi të jetë pozitive. Skuadra jonë shënoi fitore 4:1, duke e mbyllur kështu me fitore ciklin e ndeshjeve miqësore në prag të stinorit pranveror, që...

Vlajkoviç, emri më i ri te Struga Trim Lum

I gjatë 1.78 metra, Vlajkoviç kryesisht luan në krahun e djathtë të mbrojtjes….. Struga Trim Lum ka angazhuar mbrojtësin e krahut të djathtë, Nikolla Vlajkoviç. Bëhet fjalë për një futbollistë...

Shpëtim Duro flet për përgatitjet në Turqi dhe ndeshjen e nesërme kundër Orenburg

Strategu Shpëtim Duro nesër kundër rusëve të Orenburg, do të ketë mundësinë të shoh formën momentale të futbollistëve, që tashmë tre ditë po stërviten në tokën turke….________________________________________________________________________________________________________________ Struga Trim Lum...

Ekipi po vijon përgatitjet në Antalia të Turqisë

Fillimisht në mëngjes ishin përgatitjet në palestër, ndërsa pasdite ekipi zbriti në fushën e blertë…. Ekipi dje në mesditë arriti në Antalia të Turqisë, aty ku pas dite zhvilloi edhe...

Mesfushori Kaba në pranverë si i huazuar do luaj me Karaormanin

Struga Trim Lum njofton se Jusuf Kaba deri në fund të sezonit aktual do të luaj në formë huazimi te skuadra tjetër e qytetit tonë, Karaorman. Shkaku i hapsirave të...

Fitore 4:1 në testin ndaj Karaormanit

Fitore 4:1 në testin ndaj Karaormanit, ndeshje kjo e parë në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror. Ndeshja u zhvillua në stadiumin e qytetit në Strugë, ndërsa trajneri Shpëtim Duro...

Ndërprejmë bashkëpunimin me Ardi Idrizin

Struga Trim Lum konfirmon ndërprerjen e bashkëpunimit me mbrojtësin e krahut të djathtë, Ardi Idrizi. 19-vjeçari skuadrës tonë iu bashkua verën e vitit 2023, duke regjistruar vetëm një paraqitje. Struga...

Senad Jaroviç, huazim 6 mujor te SC Gjilani

Struga Trim Lum konfirmon gjetjen e akordit me skuadrën e Superligës së Kosovës, SC Gjilani, për huazimin e sulmuesit boshnjak me pasaportë gjermane, Senad Jaroviç. Drejtuesit e të dyja klubeve...

Shaban Zenku dhe intervista e tij e parë si pjesë e Struga Trim Lum

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme në mënyrë të veçantë prezantoi talentin kërçovarë, Shaban Zenku, i cili si futbollistë është krijuar te shkolla e skuadrës së njohur gjermane të...

Startojmë përgatitjet për stinorin pranveror

Sot edhe zyrtarisht kemi startuar me fazën e përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, ku do të tentojmë të bëjmë më të mirën, duke vazhduar rrugëtimin e nisur gjatë pjesës...

ZYRTARE, ndajmë rrugët me Abdylhadi Jahja

Struga Trim Lum dhe Abdylhadi Jahja kanë ndërprerë bashkëpunimin me pëlqim të dyanshëm, duke ndarë kështu rrugët pas plotë 5 vitesh. Jahja pjesë e skuadrës tonë është që nga janari...

2023-ta, viti më i suksesshëm në historinë e klubit tonë

2023-ta po i numëron momentet e saja të fundit, ndërsa neve në vazhdim do numërojmë sukseset më të mëdha të klubit tonë për gjatë këtij viti… ________________________________________________________________________________________________________________ Viti 2023 rezultoi...

FC Struga kundër “European SuperLeague”

Fc Struga Trim Lum duke parë ngjarjet e fundit në botën e futbollit, shpreh qëndrimin e saj se progresi i futbollit në përgjithësi dhe sidomos mbarëvajtja e zhvillimi i klubeve...

Profesor Duro flet për titullin kampion vjeshte, arenën ndërkombëtare dhe rivalët për titull

Struga Trim Lum nën drejtimin e trajnerit Shpëtim Duro, arriti që të shpallet kampione e vjeshtës në elitën e futbollit vendor, duke lënë pas vetes FC Shkupin dhe Shkëndijën. Është...

Struga Trim Lum, kampion edhe me gola

13 fitore dhe 5 disfata është epilogu i 18 takimeve të para të stinorit vjeshtorë. Marjan Radeski i prinë listës së golashënuesve me 8 gola, derisa Besart Ibraimi dhe Bassirou...

Duro: Me meritë jemi kampion, rivalët nuk shfrytëzuan orarin tonë të ngjeshur

Ashtu siç e nisëm këtë edicion, ashtu edhe e mbyllëm. Me fitore, këtë herë duke mundur Bregallnicën e Shtipit me shifrat 2:1. Fitoren e siguruam vetëm në çastet e fundit...

FITORE E ËMBËL, ME SHIJE KAMPIONI NË FUND

Sulmuesi nga Burkina Faso, Bassirou Compaore rezultoi deçiziv në fitoren kundër Bregallnicës. Ishte kjo njëherit ndeshja e fundit e stinorit vjeshtorë, pas së cilës shpallemi kampion vjeshte… Struga Trim Lum...

Ukpa: Do doja të shënoja sërish ndaj Bregallnicës

Në tentativë për një fitore të katërt rradhazi, nesër në Strugë do të mirëpresim ekipin e Bregallnicës nga Shtipi, skuadër kjo që fitoren e vetme ndaj nesh e ka regjistruar...

RAPORTI NGA NDESHJA, STRUGA TRIM LUM-VOSKA SPORT

Fitore infarkt me një gol të shënuar në minutën e 99-të nga penaltia kundër Voska Sport. Me këtë fitore neve jemi liderët e rinj të Ligës së Parë…. Një gol...

Struga Trim Lum skuadra më efikase, shënojnë plotë 13 lojtarë, 3 prej tyre deri në moshën 20-vjeçare

Struga Trim Lum vazhdon të zhvillojë një sezon mjaft të mirë edhe këtë vit, teksa është në garë të ngushtë për pozitën e parë, aty ku edhe e mbylli edicionin...

Struga Trim Lum-Voska Sport, flet gardiani Vedran Qoshevski

Vedran Qoshevski këtë edicion në 14 ndeshje, sa ka qenë titullarë me skuadrën tonë, plotë 6 herë ka mbajtur rrjetën e tij të paprekur. Ai një gjë të tillë kishte...

Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas fitores me Tikveshin

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka regjistruar një ndër fitoret më të bukura të këtij edicioni. Themi më të bukura, pasi skuadra bëri një përmbysje të çmendur në...

Fitore me përmbysje në Kavadar ndaj Tikveshit

Dy gola të Marjan Radeskit gjatë pjesës së parë dhe një tjetër i Hristijan Georgievskit bënë që nga Kavadari të rikthehemi me fitore të madhe 3:2… Të besuarit e trajnerit...

Hadis Tairi jep opinionin e tij në prag të ndeshjes me Tikveshin

Hadis Tairi në ndeshjen e mesjavës kundër Vardarit, ishte një ndër futbollistët më të dalluar, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër cilësitë e tij të larta që posedon ky 18-vjeçar. Ai...

Hadis Tairi i lumtur për golin dhe besimin e trajnerit Shpëtim Duro

Hadis Tairi nga ndeshja në ndeshje po përfiton atë përvojën e duhur, që do e ndihmojnë këtë futbollistë gjatë karrierës së tij. Edhe pse vetëm 18-vjeç, Hadisi tashmë ka marrë...

Duro: Arritëm atë që deshëm

Shpëtim Duro ka folur pas fitores ndaj Vardarit në Shkup, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Parë. Skuadra jonë shënoi fitore 3:1, ndërsa e njëjta...

3 gola për 3 pikë të reja nga transferta në Shkup kundër Vardarit

Fitore 3:1 në Shkup përballë Vardarit, me të cilën skuadër e mbyllim në mënyrën më të mirë muajin nëntor. I mundëm 4:0 me datë 01 nëntor në Strugë, ndërsa i...

Kapiteni Shabani flet në prag të takimit me Vardarin

E mërkura sjellë ndeshjet e javës së 16-të në Ligën e Parë. Skuadra jonë do të udhëtojë drejt Shkupit, për tu përballur me Vardarin. Kjo ndeshje do të zhvillohet në...

Reshjet e borës bënë që të shtyhet ndeshja e sotme kundër Voska Sport

Për shkak reshjeve të borës gjatë natës së kaluar që kishin kapluar qytetin tonë të Strugës, Komisioni i garave pranë FFM-së ka vendosur që të shtyejë ndeshjen e paraparë të...

PREVIEW | STRUGA TRIM LUM – VOSKA SPORT

Grackat e mundshme pas pushimit ndërkombëtar, dëshira për t’u kthyer në rrugët e fitoreve dhe vendosmëria për ta bërë këtë në terren vendas. Struga Trim Lum – Voska Sport, vlen...

Bojku: Tre pikët duhet të ngelin në Strugë

E diela na e servon ndeshjen kundër rivalit buzë liqenit, Voska Sport. Ky takim i takon javës së 15-të në elitën e futbollit vendor, aty ku sërish synojmë pozitën e...

Renditja më e re e UEFA-s, Struga Trim Lum me lëvizje rekord prej 90 vendeve

Struga Trim Lum po përfundon vitin më të suksesshëm në histori, ndërsa kjo gjë konfirmohet edhe përmes renditjes më të fundit të UEFA-s në rang klubesh. Suksesi i jashtëzakonshëm i...

RAPORTI I NDESHJES |  AP BRERA – STRUGA TRIM LUM 2:1

Disfatë minimale 2:1 në udhëtim te AP Brera. Pjesa e parë foli në të mirë të skuadrës vendase, që kishte shënuar që të dy golat, ndërsa në pjesën e dytë...

Besart Ibraimi: Respektojmë AP Brera, mirëpo neve synojmë fitoren

Dy fitoret e fundit ndaj ish kampionëve të vendit, Vardarit dhe Shkëndijës, kanë ngritur edhe më lartë vetëbesimin te skuadra jonë, që nuk ka munguar thuajse asnjëherë. Pikërisht kjo veti,...

Shpëtim Duro: Fitore më se e merituar

Fitorja ndaj Shkëndijës ishte totalisht e merituar. Kështu u shpreh trajneri Shpëtim Duro pas përfundimit të ndeshjes, në të cilën skuadra e tij duke përmbysur rezultatin mundi skuadrën tetovare me...

Fitore e madhe me përmbysje ndaj Shkëndijës

Pavarësisht disavantazhit që kishim, djelmoshat tanë treguan shumë pjekuri, e mbi të gjitha cilësi, duke përmbysur rezultatin dhe duke regjistruar në fund fitore 2:1 ndaj Shkëndijës…. Fitore spektakolare në takimin...

Intervistë me sulmuesin Compaore në prag të derbit me Shkëndijën

Bassirou Compaore nga ndeshja në ndeshje po dëshmon cilësitë e tij, teksa i njëjti në dy ndeshjet e fundit kundër Gostivarit dhe Vardarit la gjurmë, duke shënuar dhe duke asistuar....

Ard Kasami flet në prag të takimit derbi me Shkëndijën

Ard Kasami pret një “betejë të ashpër” kundër Shkëndijës te dielën në Strugë. Pas 12 xhirove të para dallimi në pikë mes të dyja skuadrave është vetëm një pikë, derisa...

Shpëtim Duro: Fitore e merituar ndaj Vardarit

Fitorja e sotme 4:0 ndaj Vardarit ka lënë të kënaqur trajnerin Shpëtim Duro, kjo për më tepër që skuadra sot bëri edhe pa dyshen titullare në mbrojtje, Sava Radiç dhe...

RAPORTI I NDESHJES, STRUGA TRIM LUM – VARDAR 4:0

Pas pjesës së parë pa gola, skuadra tregoi fytyrën e vërtetë gjatë pjesës së dytë, kur arritëm të shënojmë plotë 4 gola… Struga Trim Lum ka regjistruar fitore 4:0 në...

PREVIEW | STRUGA TRIM LUM – VARDARI

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme në stadiumin e qytetit në Strugë do të mirëpret Vardarin në kuadër të ndeshjes së prapambetur të javës së pestë, ndeshje kjo që...

Hadis Tairi: Përmes Vardarit të nisim një seri rezultatesh pozitive

Struga Trim Lum të mërkurën në stadiumin e qytetit në Strugë do të mirëpret Vardarin, ndeshje kjo e prapambetur e javës së katërt në elitën e futbollit vendor. Edhe pse...

Duro: Na ndëshkoi mungesa e Krivanjevës, golat si rezultat i gabimeve në mbrojtje

Dy gabime në mbrojtje gjatë pjesës së parë, vendosën takimin e sotëm kundër Gostivarit, futbollistët e së cilës skuadër në 30 minutat e fundit të takimit më shumë aktruan në...

Disfatë minimale nga transferta në Gostivar

Disfatë minimale 2:1 në transfertën ndaj Gostivarit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 12-të në elitën e futbollit vendor. Fillimi i takimit nuk paralajmëroi një fund të tillë, pasi...

Mexhit Neziri flet në prag të takimit me Gostivarin

Të dielën Struga Trim Lum do të luaj me Gostivarin ndeshjen e vlefshme të javës së 12-të. Do të jetë kjo vetëm hera e dytë që do të përballemi me...

Shpëtim Duro: Penaltitë janë çështje fati

Trajneri Shpëtim Duro ka dhënë opinionin e tij pas përfundimit të ndeshjes kundër Voska Sport, në të cilën skuadra jonë u eliminua nga Kupa e Maqedonisë, vetëm përmes ruletit të...

Kupa e Maqedonisë, humbim përmes penaltive

Struga Trim Lum ka përfunduar garat në Kupën e Maqedonisë që në fazën e 1/8 së finales. Në këtë fazë të hershme u eliminuam nga Voska Sport, edhe atë vetëm...

Mazrekaj: Do na mjaftonte edhe një fitore minimale

Mentor Mazrekaj të dielën kundër Makedonija Gj.P gjeti golin e parë me fanellën e Struga Trim Lum në kampionatin e Maqedonisë. Kjo gjë ka kënaqur mesfushorin nga Kosova, i cili...

Shpëtim Duro lëvdëron futbollistët e tij pas fitores së pastërt ndaj Makedonija GJ.P

Pasi pa ekipin e tij të shkëlqejë në stadiumin në Gjorçe Petrov përballë Makedonija GJ.P, Shpëtim Duro ishte i kënaqur nga loja dhe shpirti luftarak i futbollistëve, që pavarësisht epërsisë...

Fitore e madhe në Shkup, Ibraimi rikthehet me gol, Zguro dhe Mazrekaj shënojnë golat debutues

Edhe pse pritej të jetë një ndeshje e fortë dhe e luftuar ajo e sotmja në Shkup kundër Makedonija Gj.P, në fund e njëjta rezultoi të jetë shumë e lehtë...

Sava Radiç flet për vazhdimin e kontratës dhe ndeshjen me Makedonija GJ.P

Sava Radiç, i cili pjesë e Struga Trim Lum është që nga janari i vitit 2022, ditë më parë vendosi të vazhdojë kontratën me skuadrën tonë deri në verën e...

IFFHS renditja, Struga Trim Lum skuadra më e mirë nga Maqedonia

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) së fundmi ka publikuar renditjen me skuadrat më të mira deri më datë 30 shtator. Kësaj renditje i prinë Mançester Siti...

Trajneri Duro i kënaqur me fitoren ndaj Sileksit

Trajneri Shpëtim Duro doli i buzëqeshur nga takimi i fundit kundër Sileksit, ndaj së cilës skuadër, Struga Trim Lum regjistroi fitore 2:0. Kjo fitore ka kënaqur strategun tonë, kjo për...

Radeski i lumtur për golat: Janë meritë e gjithë skuadrës

Kur mungon Besart Ibraimi, këtu është Marjan Radeski. Ky i fundit në ndeshjen e sotme kundër Sileksit, morri përgjegjësinë mbi supe, duke realizuar që të dy golat e fitores 2:0....

Fitore me meritë që na rikthen në TOP3

Fitore 2:0 përballë Sileksit në ndeshjen e zhvilluar sot në Strugë, e ku në qendër të vëmendjes doli të jetë sulmuesi, Marjan Radeski, që realizoi të dy golat…. Struga Trim...

Zguro mezi pret ndeshjen e së dielës kundër Sileksit

Vangjel Zguro mezi pret ndeshjen e së dielës kundër Sileksit në stadiumin e qytetit në Strugë. Ai është i vetëdijshëm se kjo ndeshje do të jetë e vështirë, por këmbëngul...

RAPORTI I NDESHJES | SHKËNDIJA – STRUGA TRIM LUM

Pësojmë disfatën e dytë rradhazi në kampionat. Këtë herë u mundëm në transfertën e vështirë në Tetovë përballë Shkëndijës…. Struga Trim Lum ka pësuar disfatë minimale në udhëtim te Shkëndija...

OPINIONI I TRAJNERIT SHPËTIM DURO PAS NDESHJES ME FC SHKUPIN

Struga Trim Lum në kuadër të javës së 9-të në elitën e futbollit vendor pësoi disfatë 2:0 në udhëtim te FC Shkupi, skuadër kjo që në këtë  mënyrë morri edhe...

RAPORTI NGA NDESHJA FC SHKUPI – STRUGA TRIM LUM

Pas 4 fitoreve të njëpasnjëshme në kampionat, ndalemi në udhëtim te nënkampionët e FC Shkupit…. Disfata e parë pas katër fitoreve të njëpasnjëshme dhe e dyta këtë edicion për skuadrën...

PREVIEW | FC SHKUPI – STRUGA TRIM LUM

E diela në elitën e futbollit vendor është e rezervuar për super derbin FC Shkupi-Struga Trim Lum. Është ky dueli i parë i këtij sezoni mes dy skuadrave më të...

Ibra dhe Radeski flasin në prag të derbit me FC Shkupin

Të dielën na pret ndeshja derbi kundër FC Shkupit. Ndeshjen do ta zhvillojmë në transfertë, ndërsa në prag të së njëjtës kanë folur dyshja sulmuese, Besart Ibraimi dhe Marjan Radeski....

Shpëtim Duro: Fitore e rëndësishme, inkuadrimi i Mazrekajt i dha më shumë larmi sulmit

Struga Trim Lum ka regjistruar fitoren e katërt të njëpasnjëshme në ndeshjet kampionale, duke u ngjitur në pozitën e dytë, menjëherë pas Shkëndijës. Të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro, sot...

FITORJA NDAJ VOSKA SPORT NA NGRIT NË POZITËN E DYTË

Përballja e parë midis dy skuadrave buzë Liqenit në Ligën e Parë i zhvilluar në Ohër flet për Struga Trim Lum, skuadër kjo që shënoi fitore minimale 1:0 ndaj Voska...

Bekim Kamberi flet për golin debutues dhe ndeshjen me Voska Sport

Bekim Kamberi morri vëmendjen për një çast në ndeshjen e fundjavës së kaluar, kur për herë të parë e nisi një ndeshje si titullarë, ndërsa këtë më së miri e...

PRAG NDESHJA | VOSKA SPORT – STRUGA TRIM LUM

Të mërkurën në Ohër kundër Voska Sport do të zhvillojmë ndeshjen e mbetur të javës së katërt. Njëherit do të jetë kjo ndeshja ynë e parë zyrtare ndaj këtij rivali,...

Krivanjeva: Të dalim fitues në derbin e parë shqiptarë të liqenit

Të mërkurën skuadra jonë do të zhvillojë takimin e mbetur të javës së katërt kundër Voska Sport, rivalit nga qyteti fqinjë i Ohrit. Kjo ndeshje  duheshe të zhvillohet me datë...

Shorti i Kupës, në 1/8 e finales do të përballemi me Voska Sport

Është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë, aty ku edicionin e kaluar për herë të parë në historikun e klubit tonë luajtëm në finalen...

Vjen fitorja e rradhës në kampionat

Fitore minimale 1:0 ndaj Rabotniçkit në ndeshjen e vlefshme të javës së 8-të, që e zhvilluam para tifozëve tanë….. Struga Trim Lum ka regjistruar fitore minimale, por më se të...

PRAG NDESHJA | STRUGA TRIM LUM – RABOTNIÇKI

Stadiumi i qytetit në Strugë është vendi ku sot do të mirëpresim “romantikët” nga Shkupi… Struga Trim Lum do të shpresojë të vazhdojë formën pozitive, ndërsa do të përballet me...

Bunjamin Shabani me padurim pret ndeshjen me Rabotniçkin

Kapiteni Bunjamin Shabani me padurim po pret ndeshjen e së dielës kundër Rabotniçkit, në të cilën skuadra jonë do të kërkojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive, pas atyre dy fitoreve identike...

Bregallnica, skuadra e preferuar e Hogan Ukpa

Hogan Ukpa po zhvillon sezonin e dytë me fanellën e Struga Trim Lum. Nigeriani 21-vjeçar skuadrës tonë iu bashkua verën e vitit 2022, kur erdhi nga rradhët e FK Liepaja....

FITORE ME SHFAQJE KAMPIONI NË SHTIP

Golat e Besmir Bojkut, Besart Ibraimit dhe Hogan Ukpa i siguruan fitoren skuadrës tonë që me hapa të sigurtë po ngjitet lartë në tabelën e klasifikimit… Ndeshja e parë e...

PRAG NDESHJA | BREGALLNICA – STRUGA TRIM LUM

Pushimi ndërkombëtar ka përfunduar, është koha për të dalë dhe për të kërkuar fitoren e rradhës në kampionat…. Kanë kaluar plotë 140 ditë nga ndeshja e fundit me Bregallnicën në...

Tre ndeshje deri në fund të shtatorit

Pas përfundimit të aventurës europiane tashmë e gjithë vëmendja jonë është përqëndruar në ndeshjet kampionale. Gjatë muajit shtator skuadra jonë do të zhvillojë tre ndeshje, edhe atë dy ndeshje si...

ZYRTARE, Struga Trim Lum siguron shërbimet e sulmuesit Compaoré

Edhe pse për momentin skuadra ndodhet në pushim të merituar, një gjë e tillë nuk mund të thuhet për drejtuesit e klubit tonë, që janë aktivizuar sërish në merkato. Duke...

Prej sot skuadra në pushim të merituar disa ditorë

Futbollistët e Struga Trim Lum prej sot edhe zyrtarisht janë në pushim te merituar. SKuadra jonë është skuadra e vetme nga Liga e Parë që ka më shumë ndeshje në...

INTERVISTË ME TRAJNERIN SHPËTIM DURO

Suksesi europian, kampionati, gara për titull në sezonin e ri, dyshja sulmuese Ibraimi-Radeski, pengjet, Kombëtarja shqiptare si dhe ndeshja e fundit ndaj Tikveshit, ishin disa nga elementet që prekëm në...

RAPORTI I NDESHJES | STRUGA TRIM LUM- TIKVESHI 3:1

Golat e Besart Ibraimit dhe ai i Marjan Radeskit na e siguruan fitoren 3:1 përballë Tikveshit në ndeshjen e fundit të javës së 6-të në Ligën e Parë Futbollistike të...

Besart Ibraimi flet për suksesin historik në Europë dhe ndeshjen me Tikveshin

Struga Trim Lum bëri një sezon të shkëlqyer në garat europiane, duke arritur deri në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës. Pa dyshim është ky suksesi më i madh në...

PRAG NDESHJA | STRUGA TRIM LUM – TIKVESH

Xhiroja e 6-të na sjellë përballjen me Tikveshin. Kjo ndeshje vjen në një moment jo të mirë për skuadrën tonë, kjo shkaku i udhëtimit të gjatë drejt Islandës, por edhe...

Moti i ligë, anulohen fluturimet nga aeroporti i Rejkjavik, edhe sonte do qëndrojmë në Islandë

Moti i keq që ka kapluar kryeqytetin islandez, Rejkjavik, ka bërë që të gjitha fluturimet nga aeroporti i këtij qyteti të anulohen për një kohë të pacaktuar. Kjo ka bërë...

E MBYLLIM AVENTURËN MË TË SUKSESSHME EUROPIANE

Struga Trim Lum ka mbyllur aventurën europiane, teksa sot është mundur edhe në ndeshjen e kthimit nga skuadra përfaqësuese e Islandës, Breidablik. 1:0 doli të jetë rezultati përfundimtarë edhe në...

PRAG NDESHJA | BREIDABLIK – STRUGA TRIM LUM

Gjatë ditës së sotme na pret ndeshja e kthimit e fazës “play-off” të Ligës së Konferencës kundër skuadrës së Breidablik. Synimi për këtë takim është i qartë, fitore dhe kualifikim...

PRESS  | Shpëtim Duro: Kundërshtari ka epërsi, por janë edhe 90 minuta lojë

Trajneri ynë Shpëtim Duro ka marrë pjesë në Konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë në prag të takimit të nesërm kundër Breidablik, takim  ky i vlefshmë për fazën “play-off”...

EKIPI ARRITI NË ISLANDË

Ekspedita e Struga Trim Lum ka arritur në Islandë, aty ku të enjtën do të zhvillojë një ndër ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, atë të kthimit të fazës...

UEFA CONFERENCE LEAGUE, PLAY-OFF | Struga Trim Lum – Breidablik 0:1

Stadiumi i qytetit në OhërShikues: 1200Arbitër kryesor: Damian Sylwestrzak (Poloni)Asistentë: Bartosz Heinig (Poloni), Adam Karaseëicz (Poloni) STRUGA TRIM LUMFormacioni: V. Qoshevski, M. Neziri, S. Radiç, B. Krivanjeva, E. Maliqi,(A. Jahja),...

Nesër kundër Breidablik pa trajnerin Duro dhe sulmuesin Radeski!

Struga Trim Lum në prag të ndeshjes së parë kundër Breidablik nga Islanda, e vlefshme për fazën “play-off” në Ligën e Konferencës, po has në probleme, pasi përveç mungesës së...

PRESS KONFERENCA NË PRAG TË TAKIMIT ME BREIDABLIK | FLET MBROJTËSI NEZIRI

Bashkë me trajnerin Shpëtim Duro, sot në Konferencën e zakonshme për shtyp para gazetarëve foli edhe mbrojtësi, Mexhit Neziri. Ai skuadrës tonë iu bashkua verën e kaluar nga rradhët e...

PRESS KONFERENCA NË PRAG TË TAKIMIT ME BREIDABLIK | FLET TRAJNERI DURO

Struga Trim Lum vazhdon të befasojë me rezultatet pozitive në Europë, aty ku është para aktit të fundit final, inkuadrimit në grupet e Ligës së Konferencës. Vetëm dy ndeshje janë...

LIGA E KONFERENCËS, FAZA PLAY-OFF | STRUGA TRIM LUM – BREIDABLIK

Struga Trim Lum do të përballet me skuadrën e Breidablik nga Islanda në ndeshjen e parë të fazës “Play-Off” të Ligës së Konferencës. Ndeshja e cila do të luhet të...

RAPORTI I NDESHJES | STRUGA TRIM LUM-AP BRERA 1:2

Rikthimi në kampionat solli takimin e javës së tretë kundër AP Brera, ndaj së cilës skuadër në fund pësuam disfatë 1:2. Takimin e nisëm me një formacion ndryshe, kjo edhe...

Neziri: Pavarësisht ngarkesës nga ndeshjet europiane, do luajmë për fitore

Mexhit Neziri është një nga futbollistët më standard në ekipin tonë. Një komandant i vërtetë në krahun e djathtë të mbrojtjes, i cili në çdo ndeshje jep maksimumin, duke sakrifikuar...

PRAG NDESHJA | STRUGA TRIM LUM – AP BRERA STRUMICA

Skuadra e trajnerit Shpëtim Duro sot do ti rikthehet kampionatit, aty ku do të kërkojmë fitoren e dytë në kampionat, pasi e nisëm mbarë kundër Gostivarit. Ndeshja e sotme është...

Njoftim për press dhe akreditimin e gazetarëve për ndeshjen e “play-off” ndaj Breidablik

Struga Trim Lum ka vazhduar me sukseset e saja në arenën ndërkombëtare, aty ku tashmë kemi arritur deri në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës. Pasi në këtë garë arritëm...

Struga Trim Lum falënderon presidentin e FSHF, Duka për gatishmërinë e treguar që ndeshjen e fazës ‘play-off’ ta luajmë në Elbasan

Mungesa e një stadiumi të kategorisë A në vendin tonë, për zhvillimin e takimit të fazës “play-off” në Ligën e Konferencës, bëri që Federata Shqiptare e Futbollit me në krye...

ZYRTARE, ndeshjen e fazës play-off ndaj Breidablik do ta zhvillojmë në Ohër

Ndeshjen e parë të fazës “play-off” në Ligën e Konferencës kundër skuadrës përfaqësuese të Islandës, Breidablik, do ta zhvillojmë në Ohër. Kështu ka vendosur UEFA, pavarësisht se kishte edhe shumë...

Kapiteni Tairi i lumtur që është pjesë e sukseseve të njëpasnjëshme të Struga Trim Lum

Festa dhe gëzimi në mesin e futbollistëve të Struga Trim Lum sonte është më shumë se kurrë në nivel, kjo pasi sonte prekën edhe fazën “play-off” të Ligës së Konferencës....

Shpëtim Duro: Çudirat e Struga Trim Lum këtë sezon vazhdojnë

Trajneri Shpëtim Duro në Konferencën për shtyp para gazetarëve në Luksemburg, nuk mundi të fsheh lumturinë për këtë arritje të madhe të Struga Trim Lum. Ai falënderoi që të gjithë...

Historike, Struga Trim Lum do luaj në ndeshjet e “play-off” të Ligës së Konferencës

Historia jemi ne. Po, po…jemi ne, pra Struga Trim Lum, skuadër kjo që vetëm pas 8 viteve ekzistencë siguron një vend për në ndeshjet e “play-off” të Ligës së Konferencës,...

Hesperange-Struga Trim Lum, kualifikimi në “Play-Off” është vetëm 90 minuta larg

Struga Trim Lum ditën e sotme do të luajë sfidën e kthimit ndaj Swift Hesperange në “Stade de Luxembourg. Kjo sfidë do të startojë në orën 20:00 dhe është e...

Konferenca për shtyp, Shpëtim Duro dhe kapiteni Bunjamin Shabani flasin në prag të ndeshjes me Hesperange

Struga Trim Lum të enjten në Luksemburg do të zhvillojë ndeshjen e kthimit kundër Swift Hesperange në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës. Fitorja me rezultatin...

Në Luksemburg pa nigerianin Ukpa!

Ekipi ynë mbrëmë vonë arriti në Luksemburg, aty ku të enjtën do të zhvillojmë ndeshjen e kthimit kundër Sëift Hesperange, e vlefshme për turin e tretë eliminatorë të Ligës së...

Hadis Tairi ftohet te përfaqësuesja U19 e Maqedonisë

Futbollisti i talentuar strugan, Hadis Tairi, i cili këtë verë u bashkua me skuadrën tonë, së fundmi ka marrë ftesë nga ana e seleksionuesit të përfaqësueses U19 të Maqedonisë së...

Ndërpritet bashkëpunimi me Valentin Koçoski

Struga Trim Lum njofton se me pëlqim të dyanshëm ka ndërprerë bashkëpunimin me mesfushorin ofenziv, Valentin Koçoski. Me këtë rast Struga Trim Lum dëshiron të shprehë mirënjohje maksimale për Koçoskin,...

Konferenca për shtyp, Duro dhe Ibriami: Fitore më se e merituar

Fitorja 3:1 ndaj Swift Hesperange në ndeshjen e parë të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferëncës, ka lënë të kënaqur trajnerin Shpëtim Duro, por edhe sulmuesin kryesor të ...

Fitore në regjinë e Besart Ibraimit kundër Hesperange

Struga Trim Lum regjistroi edhe një fitore tjetër në garat europiane, këtë herë në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës, kundër kampionëve të Luksemburgut, Sëift Hesperange....

ZYRTARE, shtyhet ndeshja e xhiros së dytë kundër Shkëndijës

Pjesëmarrja e Struga Trim Lum në kupat europiane, ka ndikuar edhe në ndryshimin e orarit të ndeshjeve kampionale. Kështu ndeshja e xhiros së dytë kundër Shkëndijës në Tetovë, që duheshe...

Konferenca për shtyp në prag të ndeshjes kundër Swift Hesperange nga Luksemburgu

Të enjten e 10 gushtit, Struga Trim Lum do ta zhvillojë ndeshjen e parë të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës kundër skuadrës së Swift Hesperange nga Luksemburgu....

Pressi para duelit me Hesperange të mërkurën në ora 14:00

FC Struga Trim Lum njofton mediat se konferenca për shtyp para duelit me Swift Hesperange nga Luksemburgu në eliminatoret e UEFA Europa Conference League do të zhvillohet të mërkurën (09.08.2023)...

Njoftim për press dhe akreditimin e gazetarëve për ndeshjen me Hesperange

Pas fillimit të mbarë edhe në kampionat, ku regjistruam fitore të pastërt 2:0 ndaj Gostivarit, sërish vazhdojmë aventurën europiane, këtë herë në kuadër të turit të tretë kualifikues të Ligës...

Prononcimi i trajnerit Shpëtim Duro pas fitores ndaj Gostivarit në kampionat

Shpëtim Duro ka mbetur i kënaqur me fitoren ndaj Gostivarit në sezonin e ri, kjo për faktin se e njëjta erdhi pas një ngarkesë të jashtëzakonshme prej 4 ndeshjeve të...

Zyrtare, mësojmë emrin e kundërshtarit në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës

Sot në Nion të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet e “play-off” në kuadër të Ligës së Konferencës, aty ku mund të gjindet edhe skuadra jonë e Struga Trim Lum,...

Kundërshtarët e mundshëm të Struga Trim Lum në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës

Pas pak në Nion të Zvicrës do të hidhet shorti për ndeshjet e “play-off” në Ligën e Konferencës, aty ku mund të gjindet edhe skuadra jonë e Struga Trim Lum,...

Sezonin e ri e nisëm me këmbë të mbarë, fitore e pastërt ndaj Gostivarit

Sezonin e ri në elitën e futbollit vendor e nisëm me stil kampioni, pasi fitoren nuk e diskutuam në asnjë moment përballë skuadrës së Gostivarit. 2:0 doli të jetë rezultati...

Duro flet për ndeshjen me Gostivarin, por edhe aventurën europiane

Shpëtim Duro në një intervistë më të gjërë, përveç që ka folur për ndeshjen e parë të sezonit të ri kundër Gostivarit, gjithashtu ka folur edhe për aventurën europiane. Ai...

Bojku: Po e lejmë anësh Europën, sot i gjithë fokusi te Gostivari

Sot edhe zyrtarisht hap siparin sezoni i ri futbollistik 2023/24, në të cilin si asnjëherë më parë do të futemi si kampion. Sipas mesfushorit Besmir Bojku, ky epitet, aq sa...

Sezonin e ri e nisim si vendas kundër Gostivarit, hyrja për tifozët falas

Sezonin e ri, në të cilin do të futemi si kampion, do ta nisim me ndeshjen si vendas kundër Gostivarit. Këta të fundit pas plotë një dekade u rikthyen në...

Struga Trim Lum mendon edhe për gjeneratat e reja, të hënën regjistrimi i moshave nga 2005-2010

Struga Trim Lum me program të veçantë enkas për kategoritë e reja dhe me plan të përgatitur për çdo moshë do të kujdeset edhe për shkollën e futbollit, e cila...

Fusha e “Todor Proeski” nuk përmbush kushtet, ndeshja kundër Hesperange tek FFM

Ndeshja e turit të tretë eliminatorë në kuadër të Ligës së Konferencës midis Struga Trim Lum dhe Swift Hesperange, nuk do të luhet në arenën “Todor Proeski”. Kështu ka vendosur...

Ndeshjen e turit të tretë kundër Hesperange e zhvillojmë në Shkup

Struga Trim Lum ditë më parë në Podgoricë të Malit të Zi, shkroi historinë duke u kualifikuar në raundin e tretë të Ligës së Konferencës. Është kjo hera e dytë...

Flet heroi i ndeshjes në Podgoricë

Marjan Radeski shkëlqeu mbrëmë kundër Buduçnostit në ndeshjen e kthimit të Ligës së Konferencës, duke shënuar “hat-trikun” e parë në garat europiane. Bashkë me të në listën e golashënuesve u...

Duro mbrëmë kundër Buduçnost regjistroi një jubile në garat europiane

Shpëtim Duro mbrëmë kundër Buduçnost në Podgoricë, regjistroi ndeshjen e tij të 20-të si trajner në Kupat Europiane dhe të katërtën në krye të Struga Trim Lum. Është kjo hera...

DURO: FITORE HISTORIKE…

Fitorja e mbrëmshme ndaj Buduçnostit pa dyshim se ishte historike për Struga Trim Lum, edhe pse sipas trajnerit Shpëtim Duro, historik është i tërë sezoni, pasi fillimisht skuadra që ai...

Ja me cilën skuadër përballemi në turin e tretë të Ligës së Konferencës

Sonte në Podgoricë shkruajtëm historinë, falë fitores 4:3 ndaj Buduçnostit nga Mali i Zi, ndaj së cilës skuadër triumfuam në të dyja përballjet e vlefshme për turin e dytë eliminatorë...

Struga Trim Lum shkruan historinë

Struga Trim Lum me fitoren 4:3 ndaj Buduçnost në Podgoricë të Malit të Zi, sonte ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në histori në raundin e...

Shpëtim Duro flet në prag të takimit të nesërm me Buduçnost

Shpëtim Duro nga Podgorica ka folur për ndeshjen e nesërme kundër Buduçnost, e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, kompeticion ky, në të cilin skuadra jonë...

Krivanjeva: Gati për më të mirën, gati për historinë më të re të Struga Trim Lum

Struga Trim Lum mbrëmë vonë arriti në qytetin e Podgoricës, aty ku skuadra para dite ka pushuar, për tu përgatitur për stërvitjen zyrtare të mbrëmjes së sotme. Stërvitja është paraparë...

Ekspedita e Struga Trim Lum sot në mesditë u nis drejt Podgoricës

Ekipi sot në mesditë u nis për në Podgoricë të Malit të Zi, aty ku të martën do të zhvillojmë ndeshjen e kthimit kundër Buduçnost, e vlefshme për turin e...

Besmir Bojku: Fitorja e sotme motiv për të vazhduar edhe më fuqishëm

Mesfushori Besmir Bojku bashkë me Flamur Tairin luajtën në qendër të mesfushës në takimin e sotëm kundër Buduçnost. Që të dy dhanë një kontribut të jashtëzakonshëm për fitoren e parë...

Shpëtim Duro: Fitore shumë e rëndësishme ndaj një kundërshtari me përvojë në Europë

Fitorja e sotme ndaj Buduçnost ka lënë të kënaqur edhe trajnerin Shpëtim Duro, i cili gjatë konferencës për shtyp foli me superlativa për skuadrën, edhe pse pranon se të besuarit...

Fitore historike ndaj Buduçnost

Struga Trim Lum ka regjistruar fitoren e parë historike në garat europiane. Në edicionin e dytë që luajmë në Europë, sot në kuadër të raundit të dytë të Ligës së...

Besmir Bojku: T’i kryejmë detyrat tona dhe të shkruajmë histori me klubin e qytetit tonë

Dy momente të humbjes së koncentrimit në ndeshjen me Zhalgiris, sipas Besmir Bojkut, mesfushorit të FC Struga Trim Lum, sollën humbjen në rrethin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve....

Konferenca për shtyp e trajnerit Shpëtim Duro në prag të sfidës me Buduçnost nga Podgorica

Struga Trim Lum të mërkurën (26 korrik) në Ohër kundër Buduçnost nga Mali i Zi do të zhvillojë ndeshjen e parë të turit të dytë eliminatorë në kuadër të Ligës...

Radeski optimist: Ta kalojmë këtë raund, shorti na favorizon për kualifikim në Ligën e Konferencës

Sulmuesi i FC Struga Trim Lum, Marjan Radeski është optimist për rezultat pozitiv në ndeshjen e nesërme kundër Buduçnost Podgorica. Ndeshjen e kaluar kundër Zhalgiris, sipas tij, duhet ta marrim...

ZYRTARE, mësojmë emrin e kundërshtarit në turin e tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës

Fituesi nga dueli midis FC The New Saints nga Uellsi dhe Svift Vesper nga Luksemburgu, do të jetë kundërshtari ynë në rrethin e tretë kualifikues të Ligës së Konferencës. Kështu...

Struga Trim Lum mëson kundërshtarët e mundshëm të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme do të mësojë emrin e kundërshtarit për në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës, aty ku po të vazhdojmë garat pas...

Bunjamin Shabani: Të kalojmë Buduçnostin dhe të qëndrojmë sa më gjatë në Europë

Bunjamin Shabani nuk e pati fatin të shënojë në asnjërën nga ndeshjet kundër Zhalgiris në kuadër të turit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, por pa dyshim se kapiteni...

Njoftim për press dhe akreditimin e gazetarëve për ndeshjen me Buduçnost

Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, skuadra e Struga Trim Lum vazhdon garat e saj në Europë, mirpëo këtë herë në Ligën e Konferencës. Është hera e dytë në historikun...

Shpëtim Duro dhe Besart Ibraimi: Jemi të mërzitur, por vazhdojmë me ndeshjet në Europë

Opinionin e tyre pas përfundimit të ndeshjes kundër Zhalgiris, në të cilën skuadra jonë pësoi disfatë 2:1, edhe përkundër avantazhit që kishim, e dhanë trajneri Shpëtim Duro dhe golashënuesi, Besart...

Edhe përkundër avantazhit në fund humbasim nga Zhalgiris

Struga Trim Lum në një ndeshje mjaft të luftuar dhe me shumë raste shënimi u mund nga Zhalgirisi me rezultatin 1:2, rezultat ky njëherit i përgjithshëm i këtij dyluftimi, pas...

Prononcimi i trajnerit Shpëtim Duro në Konferencën për media në prag të takimit me Zhalgiris

Trajneri Shpëtim Duro ka dhënë opinionin e tij lidhur me takimin e nesërm të kthimit në kuadër të raundit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Zhalgiris nga Lituania....

Njoftim për press dhe akreditimin e gazetarëve për ndeshjen me Zhalgiris

Struga Trim Lum të martën në Ohër do zhvillojë ndeshjen e kthimit kundër Zhalgiris, e vlefshme për kualifikueset e Ligës së Kampionëve. Me këtë rast informohen të gjithë gazetarët, fotografët...

Arbitër nga Anglia do referojnë ndeshjen e kthimit në Ohër

UEFA tashmë ka caktuar edhe emrat e arbitrëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e kthimit kundër Zhalgiris, e vlefshme për raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve....

Lëshohen në shitje biletat për ndeshjen kundër Zhalgiris në Ohër

Biletat për takimin e kthimit të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Zhalgiris prej sot  janë në shitje dhe me këtë rast bëhet apel që sa më...

Konferenca për shtyp, Duro: Jam i kënaqur me skuadrën

Struga Trim Lum ka barazuar pa gola në ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Zhalgiris në Lituani. Edhe pse në këtë ndeshje u...

Barazim pa gola në Vilnius, barazim që jep shpresa për kualifikim

Debutim pozitiv në kualifikueset e Ligës së Kampionëve. Në një ndeshje mjaft të luftuar që nga fillimi e deri në fund, skuadra jonë doli të jetë një kundërshtarë i denjtë,...

Trajneri Duro foli në Konferencën për shtyp para gazetarëve lituanez

Struga Trim Lum të martën përballë Zhalgiris zhvillon ndeshjen e raundit të parë kualifikues në kuadër të Champions League. Është kjo ndeshja debutuese për skuadrën tonë në një kompeticion kaq...

Ekipi kreu stërvitjen zyrtare para ndeshjes së nesërme

Struga Trim Lum është gati për ndeshjen debutuese në kuadër të kualifikueseve të Ligës së Kampionëve. Siç dihet përballë vetes kemi ekipin kampion të Lituanisë, Zhalgiris. Ekipi sonte ka zhvilluar...

Ekipi në mbrëmje zhvillon seancën e vetme stërvitore

Struga Trim Lum mbrëmë vonë është akomoduar në Vilnius të Lituanisë, aty ku të martën kundër Zhalgiris do të zhvillojmë ndeshjen e parë të raundit të parë eliminator të UEFA...

Disfatë minimale ndaj Tiranës në testin e fundit  kontrollues

Disfatë minimale 2:1 ndaj Tiranës në ndeshjen e tretë dhe të fundit kontrolluese para ndeshjes së parë europiane kundër Zhalgiris. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Ohër prodhoi...

Besart Ibraimi flet për përgatitjet, ndeshjet kontrolluese dhe rivalin në Champions

Besart Ibraimi, golashënuesi më i mirë i skuadrës tonë, por njëherit edhe më i miri i sezonit të kaluar, ka folur rreth fazës së përgatitjeve, ndeshjet kontrolluese si dhe rivalin...

Vangjo Zguro: Erdha te Struga pasi është ekipi më i mirë në Maqedoni  

Vangjo Zguro është emri më i ri në rradhët e skuadrës tonë. Bëhet fjalë për një futbollistë që luan në krahun e majtë të mbrojtjes, ndërsa te skuadra jonë vjen...

Disfatë minimale përballë Partizanit

Disfatë minimale përballë kampionëve të Shqipërisë, Partizanit, në ndeshjen e dytë kontrolluese që skuadra jonë e zhvilloi sot në Pogradec të Shqipërisë. Në një ndeshje të fortë dhe të ashpër,...

Arbitër nga Azerbejxhani do na referojnë në ndeshjen e parë kundër Zhalgiris

Sot UEFA ka  zyrtarizuar edhe emrat e arbitrëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e raundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve, aty ku bënë pjesë edhe skuadra...

FIFA, ECA dhe gjigandi Italian, Milani, na urojnë titullin kampion

Të nderuar tifoz të Struga Trim Lum, kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se në adresë të klubit tonë me rastin e titullit kampion, kanë arritur disa telegrame urimi, edhe atë...

Struga Trim Lum-Zhalgiris, konfirmohen stadiumet dhe orari i ndeshjeve të raundit të parë

Struga Trim Lum për herë të parë do të përfaqësojë Maqedoninë e Veriut në Ligën e Kampionëve, pasi edicionin që lamë pas arritëm të shpallemi kampion. Debutimin në kompeticionin më...

Kontrollueset i nisim me barazim

Kontrolluesen e parë në prag të ndeshjeve europiane në Ligën e Kampionëve e kemi nisur me barazim, duke luajtur 2:2 ndaj kampionëve të Kosovës, Ballkani. Ndeshja pati një start të...

Hadis Tairi futbollisti më i ri i Struga Trim Lum

Hadis Tairi është futbollisti i rradhës që na bashkohet në prag të sezonit të ri 2023/24. Tairi është vetëm 18-vjeç, ndërsa i njëjti aktualisht është edhe kapiten i përfaqësueses së...

Gjigandët turq të Galatsarajit kundërshtarë në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve

Pasi dje mësuam emrin e kundërshtarit për në raundin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, sot përmes një shorti të ri mësuam edhe kundërshtarin e raundit të dytë. Në...

Shpëtim Duro flet për Zhalgiris, por edhe përgatitjen e skuadrës

Shorti i hedhur sot në Nion të Zvicrës na e servoi për kundërshtarë ekipin e Zhalgiris nga Lituania. Do të jetë ky kundërshtari ynë i parë në kuadër të raundit...

10 herë kampion në Lituani, ju njohim me rivalin tonë në raundin e parë të Ligës së Kampionëve

Gjatë ditës së sotme në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për ndeshjet kualifikuese të Ligës së Kampionëve, aty ku për herë të parë do të marrë pjesë edhe skuadra...

Zhalgiris nga Lituania kundërshtar në raundin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve

Sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për ndeshjet e raundit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, e ku për herë të parë në...

Njihuni me 5 kundërshtarët e mundshëm të Struga Trim Lum

Struga Trim Lum pak  më parë ka mësuar 5 rivalët e mundshëm në kuadër të turit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, me shortin që do të hdihet në...

Ndërprejmë bashkëpunimin me mesfushorin, Fatjon Jusufi

Mesfushori Fatjon Jusufi nuk do të jetë pjesë e Struga Trim Lum në sezonin e ri. Edhe pse kontrata e tij ishte valide deri verën e vitit të ardhshëm, e...

Senad Jaroviç: Të luash në një skuadër kampione është gjë e madhe

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka zyrtarizuar afrimin e sulmuesit boshnjak me pasaportë gjermane, Senad Jaroviç. Bëhet fjalë për një sulmues shtatëlartë, i cili së fundmi kishte luajtur...

Ardi Idrizi: Nder për mua të jem pjesë e një skuadre kampione si Struga Trim Lum

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe blerjen e dytë, pas Mentor Mazrekajt. Pjesë e familjes kampione prej sot është edhe 19-vjeçari Ardi Idrizi, i cili vjen...

Mazrekaj: Erdha me insistim të trajnerit Duro, shpresoj me eksperiencën time të ndihmoj skuadrën

Mentor Mazrekaj është përforcimi i parë zyrtarë i kësaj merkatoje te skuadra e Struga Trim Lum. Bëhet fjalë për një futbollistë me mjaft eksperiencë (190 ndeshje në Superligën shqiptare, 22...

Struga Trim Lum falënderon Suhel Muharemin

Struga Trim Lum dhe Suhel Muharemi kanë mbyllur bashkëpunimin, pas përfundimit të kontratës mes palëve. Muharemi skuadrës tonë iu bashkua shtatorin e vitit 2021, kur erdhi nga rradhët e Rabotniçkit....

Kampionët u grumbulluan sot , na priftë e mbara edhe në sezonin 2023/24

Futbollistët e Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme startuan stërvitjet me epitetin e kampionit. Kryetrajneri Shpëtim Duro së bashku me ndihmësit e tij u takuan sërish bashkë me futbollistët...

Pere dhe Pengu nuk janë më pjesë e Struga Trim Lum

Struga Trim Lum konfirmon ndarjen me dy futbollistë, që ishin pjesë e suksesit më të madh në histori. Fjala është për Miklovan Pere dhe Arbi Pengu. Që të dyve ju...

Sulmuesi Maleski ftohet nga Maqedonia U21

Sulmuesi ynë, Hristijan Maleski është ftuar nga seleksionuesi Dragan Kanatllarovski për dy ndeshjet kontrolluese të qershorit, që Maqedonia U21 do ti zhvillojë kundër Armenisë dhe Maltës. Kanatllarovski duke vlerësuar paraqitjet...

Ekipi shkon në pushim të merituar, rikthehemi me 5 qershor

Pas ndeshjes finale të zhvilluar të shtunën dhe festës së mbrëmshme madhështore me rastin e titullit kampion, ekipi i Struga Trim Lum prej sot është në pushim të merituar, ku...

Prononcimi i trajnerit Duro dhe kapitenit Tairi pas ndeshjes finale

Struga Trim Lum nuk arriti që ti bashkojë dy trofetë e sezonit 2022/23, pasi sot në finalen e zhvilluar në Shkup u mundëm nga Makedonija Gj.P, edhe atë vetëm pas...

Humbim në finale, penaltitë të kobshme për skuadrën tonë

Penaltitë dolën të jenë të kobshme për Struga Trim Lum në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë, që e zhvilluam sot përballë Makedonija GJ.P. Ndeshja nisi mirë për skuadrën...

Struga Trim Lum gati për finalen e madhe

Struga Trim Lum kërkon të bashkojë dy trofetë e futbollit vendor kur pas titullit kampion, sot në stadiumin “Petar Milloshevski” pranë FFM-së kundër Makedonija GJ.P do të kërkojë edhe trofeun...

Konferencë për shtyp në prag të ndeshjes finale të Kupës kundër Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum e përfaqësuar nga trajneri Shpëtim Duro dhe dy kapitenët Flamur Tairi dhe Bunjamin Shabani folën para mediave në prag të ndeshjes finale të Kupës së Maqedonisë kundër...

Po bëhen përgatitjet e fundit para finales së madhe të Kupës, Struga Trim Lum-Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum me intenzitet maksimal është duke u përgatitur për finalen e Kupës së Maqedonisë kundër Makedonija GJ.P, ndeshje kjo që në program është të shtunën në Shkup. Ekipi...

Caktohet arbitri për ndeshjen finale të Kupës

FFM ka caktuar arbitrin kryesor, por edhe ndihmësit e tij për ndeshjen finale të Kupës, në të cilën skuadra jonë, Struga Trim Lum, do të luaj për herë të parë...

Kampionët e Struga Trim Lum pranuan trofeun e më të mirit

Struga Trim Lum sot edhe zyrtarisht festoi titullin e kampionit në elitën e futbollit të Maqedonisë. Edhe pse titulli u sigurua matematikisht që dy xhiro më parë, vetëm sot pas...

Gati për festë, Struga Trim Lum sot pranon trofeun e titullit kampion

Struga Trim Lum sot edhe zyrtarisht feston titullin e parë kampion në histori. Festa ka ndezur qytetin e bukur buzë liqenit, ku për herë të parë top temë ndodh që...

Sezonin më të suksesshëm në histori e mbyllim ndaj FC Shkupit

Sot edhe zyrtarisht ul siparin sezoni futbollistik 2022/23 në Ligën e Parë, e që për skuadrën tonë rezultoi të jetë më i suksesshmi në histori. Struga Trim Lum mes rivalëve...

Flamur Tairi: Kënaqësi të shpallesh kampion me skuadrën e vendlindjes

Nder dhe kënaqësi e dyfishtë titulli kampion me Strugën, skuadrën e vendlindjes time. Kështu e përshkruan suksesin më të madh në karrierë, por edhe në historinë e klubit tonë, kapiteni...

Me 20 qershor mësojmë emrin e kundërshtarit në Ligën e Kampionëve

Struga Trim Lum dy xhiro para fundit të sezonit 2022/23 për herë të parë në histori u shpall kampion i Maqedonisë, duke fituar në këtë mënyrë të drejtën për të...

Caktohet ora e zhvillimit të ndeshjes finale kundër Makedonija Gj.P

Finalja e edicionit të sivjetshëm të Kupës së Maqedonisë, në të cilën për herë të parë do të luaj skuadra jonë përballë Makedonija GJ.P, në program është me datë 20...

Opinioni i Bunjamin Shabanit pas fitores ndaj Shkëndijës

Bunjamin Shabani po kalon momentet më të mira me fanellën e Struga Trim Lum, por njëkohësisht edhe momentet më të lumtura të jetës, pasi vetë dy ditë më parë ai...

Fitore me stil kampioni në Tetovë përballë Shkëndijës

Fytyrë kampioni edhe në Tetovë përballë Shkëndijës, pasi edhe përkundër disavantazhit që kishim, në fund regjistruam fitore 2:1, kjo falë kapitenit tonë, Bunjamin Shabani, i cili shkëlqeu me dy gola...

Besmir Bojku: Ndaj Shkëndijës pa ndonjë ngarkesë psikologjike

Pasi edhe zyrtarisht siguruam titullin e kampionit dy xhiro para mbylljes së sezonit të rregullt, skuadra sot do të zhvillojë ndeshjen e parafundit kundër Shkëndijës, një ndër rivalëve kryesor për...

Shpëtim Duro flet për titullin kampion me Struga Trim Lum

Trajneri Shpëtim Duro do të mbahet mend gjatë kohë në historinë e klubit tonë, pasi i njëjti vuri vulën e parë të titullit kampion, që e kishte nisur Srgjan Zaharievski....

Besart Ibraimi: Besoj se me meritë jemi kampionët e ri të Maqedonisë

Struga Trim Lum dje edhe zyrtarisht festoi titullin e parë kampion në Maqedoni, ndërsa një nga më të merituarit për këtë arritje, pa dyshim se është edhe sulmuesi Besart Ibraimi....

Historia jemi ne… Struga Trim Lum kampione e Maqedonisë

Ëndërra bëhet realitet. Struga Trim Lum shpallet kampione e Maqedonisë për herë të parë në histori, duke bërë realitet ëndërrën e shumë struganëve. Qyteti ynë tashmë do të mburret me...

Mbrojtësi Neziri flet për derbin kundër Sileksit

Sileksi është kundërshtari ynë i rradhës. Ndeshja e sotme kundër skuadrës nga Kratova i takon javës së 31-të, ndërsa është kjo finalja e parë nga tre të fundit ku do...

SOT MOS MUNGO, EJA EDHE TI…

Sot në kuadër të javës së 31-të në terren vendas do të mirëpresim Sileksin, në një nga takimet më të rëndësishme dhe më përcaktuese të sezonit. Ndeshje të shumta, dhe...

Koçoski: Atmosfera në klub është e shkëlqyer, besojmë në më të mirën ndaj Sileksit

Sileksi është kundërshtari ynë i rradhës në kampionat, aty ku jemi shumë pranë për të shkruar historinë. Atmosfera në klub është e shkëlqyer, ndaj dhe të gjithë në skuadër me...

3 ndeshje finale, për të bërë ëndërrën realitet

Seria prej 6 fitoreve dhe 2 barazimeve me Shëptim Duron në krye ka sjellë një motivacion shtesë te skuadra jonë, për më tepër që në këto 8 ndeshje kampionale, skuadra...

Trajneri Duro i kënaqur me performancën e skuadrës ndaj Bregallnicës në Shtip

Fitore e pastërt 3:0 ndaj një kundërshtari shumë të papërshtatshëm si Bregallnica, për më tepër në transfertën në Shtip, është një tregues i mirë se skuadra po ecën në rrugën...

3 gola për 3 pikë të reja nga transferta në Shtip

30.04.2023 | Java 30BREGALLNICA – STRUGA TRIM LUM 0:3 (0:2)H. Maleski 9’B. Ibraimi 41’M. Radeski 47’ Rezultoi të jetë një transfertë shumë më e lehtë, se sa pritej kjo e...

Bunjamin Shabani: Fatin e titullit kampion e kemi në duart tona

Bregallnica është kundërshtari ynë i rradhës në kampionat, aty ku deri në mbyllje të sezonit kanë mbetur vetëm edhe 4 xhiro. Për ne si skuadër, secila ndeshje është si një...

Mbrojtësi Merxhani flet në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Bregallnicës

Ekipi ynë gjatë ditës së sotme ka udhëtuar drejt Shtipit, aty ku të dielën do të zhvillojmë një nga 4 finalet e fundit të këtij edicioni. Përballë do të kemi...

Super lajm, ndeshjet europiane do ti zhvillojmë shumë pranë publikut strugan

Struga Trim Lum edhe matematikisht thuajse ka siguruar Europën, me ç’rast për herë të dytë në historikun e saj të përfaqësojë Maqedoninë e Veriut në garat ndërkombëtare. Për më tepër...

Opinioni i trajnerit Shëptim Duro pas fitores ndaj Tikveshit

Një pjesë e parë jo edhe aq e dominuar, mirëpo e dyta në tërësi foli për skuadrën tonë. Madje sipas trajnerit Shpëtim Duro, në fund të takimit rezultati mund të...

Struga Trim Lum-Tikveshi 2:0, Java 29 (VIDEO)

Struga Trim Lum të dielën në kuadër të javës së 29-të mundi ekipin e Tikveshit me rezultatin 2:0, duke bërë edhe një hap më afër titullit kampion. Suhel Muharemi shënoi...

Fitore me shumë peshë ndaj Tikveshit

Fitore 2:0 ndaj Tikveshit për të kaluar me sukses ndeshjen e parë finale, nga gjithsej 5 që numërojmë deri në mbyllje të kampionatit. Për më tepër kjo fitore fiton edhe...

Besart Krivanjeva: Kundër Tikveshit zhvillojmë finalen e parë nga gjithsej 5 në kampionat

Java e 29-të na sjellë përballjen me Tikveshin në shtëpi, ndërsa e njëjta sipas mbrojtësit Besart Krivanjeva, është finalja e parë nga gjithsej 5 në kampionat për ekipin tonë, që...

Abdylhadi Jahja flet në prag të takimit me Tikveshin

Mesjava sjellë ndeshjet e javës së 29-të në elitën e futbollit vendor. Ekipi ynë në terren vendas do të mirëpret Tikveshin nga Kavadari, ndaj së cilës skuadër kishim barazuar 1:1...

Jusuf Kaba, mesfushori shumë premtues që debutoi të shtunën më ekipin e parë

Jusuf Kaba datën e 15 prillit do e mbajë mend një kohë të gjatë, pasi i njëjti në moshën e tij 19-vjeçare debutoi me ekipin e parë të F.C. Struga...

Struga Trim Lum – Pobeda 6:2, Java 27 (VIDEO)

Fitore më se e merituar, për të cilën flet edhe vetë rezultati 6:2 sot përballë Pobedës, skuadër kjo që megjithatë avansoi e para në këtë takim. Megjithatë ekipi ynë nuk...

Fitore e thellë ndaj Pobedës, Ibraimi regjistron “tripletën” e parë me Struga Trim Lum

Struga Trim Lum ka regjistruar një ndër fitoret më të thella në kuadër të ndeshjeve kampionale, duke mundur Pobedën në ndeshjen e vlefshme të javës së 27-të. 6:2 ishte rezultati...

Jusufi: Besoj të jemi në nivelin e duhur, pikët mbesin në Strugë

Të shtunën na pret ndeshja me Pobedën, ndeshje kjo që i takon javës së 27-të në elitën e futbollit vendor. Edhe pse kundërshtari ynë ndodhet në pjesën e rrezikuar të...

Finalen e Kupës ndaj Makedonija GJ.P do ta zhvillojmë në Strumicë!

Një gjë të tillë vendosi sot Këshilli Drejtues i FFM-së, duke përzgjedhur stadiumin “Bllagoja Istatov” në Strumicë. Në garë për të mirëpritur finalen e madhe ishte edhe stadium “Tumbe Kafe”...

Flamur Tairi flet për barazimin e djeshëm ndaj Skopjes

Doli të jetë një ndeshje e fortë dhe shumë e luftuar, ndeshja e djeshme kundër Skopjes, në të cilën skuadra jonë morri vetëm një barazim 1:1. Sipas kapitenit Tairi, goli...

Skopje-Struga Trim Lum 1:1, Java 26 (VIDEO)

Gjatë ditës së sotme skuadra zhvilloi takimin e javës së 26-të kundër Skopjes në Shkup. Pas 90 minutave lojë, rezultati doli të jetë i barabartë 1:1. Edhe pse avansuam të...

Nga Shkupi rikthehemi me barazim

Struga Trim Lum rikthehet me barazim nga transferta e vështirë në stadiumin e Hekuranës në Shkup, aty ku barazuam 1:1 me skuadrën e Skopjes. Doli të jetë kjo një ndeshje...

Miklovan Pere: Të gatshëm presim takimin e sotëm

Ndeshjen me Skopjen do ta marrim si të gjitha ndeshjet tjera. Kështu shprehet mbrojtësi Miklovan Pere, i cili thotë se nuk e shqetëson aspak fitorja e kundërshtarit javën e shkuar...

Prag ndeshja me Skopjen, flet gardiani ynë, Vedran Qoshevski

Gardiani Vedran Qoshevski, pa dyshim se është një ndër pikat më të forta te skuadra jonë, derisa një gjë të tillë po dëshmon me sigurinë që ka sjellë në portë....

Opinioni i Suhel Muharemi-t në prag të sfidës me Skopjen

Pas fitores së madhe në mesjavë ndaj Sileksit dhe kualifikimit në finalen e madhe të Kupës për herë të parë në historikun tonë 8-vjeçar, të dielën na pret një përballje...

Struga Trim Lum – Sileksi 1:0, gjysmëfinalja e Kupës (VIDEO)

Në takimim gjysmëfinal të zhvilluar sot para tifozëve tanë, falë golit të shënuar nga Mexhit Neziri, mundëm Sileksin me rezultatin minimal 1:0, duke iu hakmarrë në këtë mënyrë për disfatën...

Flet heroi i ndeshjes gjysmëfinale, Mexhit NEZIRI: I lumtur për golin, por më shumë për kualifikimin në finale

Mexhit Neziri pa dyshim se është njeriu më i lumtur i momentit. Mbrojtësi ynë rezultoi të jetë deçiziv në fitoren e sotme ndaj Sileksit, me të cilën skuadra jonë arriti...

PO, PO, Jemi në FINALE, shkruajmë historinë

Struga Trim Lum ka shkruar historinë sot, duke u kualifikuar në finalen e Kupës së Maqedonisë. Pa dyshim është ky suksesi më i madh në historikun e skuadrës tonë, pas...

Flamur Tairi: Është koha që Struga Trim Lum ta shijojë finalen

Në duelin që do të jap emrin e skuadrës finaliste, ekipi ynë i Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme do të mirëpret Sileksin nga Kratova, që gjatë historikut të...

Shpëtim DURO: “Finalja, objektiv i yni”

E mërkura është e rezervuar për ndeshjen gjysmëfinale të Kupës kundër Sileksit. Gara më masovike në vend ka mbëritur në aktin e parafundit, ndërsa neve si skuadër kërkojmë të shkruajmë...

Shabani: Me kujdes dhe angazhim maksimal shpresojmë të luajmë në finale

Të mërkurën luajmë një ndër ndeshjet më të rëndësishme në historikun tonë, teksa në Strugë do të mirëpresim Sileksin në ndeshjen e vetme gjysmëfinale. Fituesi nga ky duel siguron finalen...

Struga Trim Lum – Ak. Pandev 3:1, Java 25 (VIDEO)

Struga Trim Lum në kuadër të javës së 25-të mundi Akademia Pandevin me shifrat 3:1. Që të tre golat skuadra jonë i realizoi në pjesën e parë, kur edhe u...

Besart Ibraimi flet pas “dopietës” ndaj Akademia Pandev

Besart Ibraimi nuk e harron zanatin e vjetër, atë të golit. Bomberi kërçovarë edhe në moshën e tij 36-vjeçare vazhdon të shënoj dhe të jetë lider në listën e golashënuesve....

Fitore me meritë ndaj Ak.Pandev

Vjen edhe fitorja e rradhës për skuadrën tonë. Në kuadër të javës së 25-të, mundim Akademia Pandevin me rezultatin 3:1. Që të tre golat futbollistët tanë i realizuan gjatë pjesës...

Deklarata e Hristijan Maleskit për ndeshjen ndaj Ak.Pandev

Skuadra me Shpëtim Duron në krye e ka nisur mbarë rrugëtimin e gjatë drejt titullit kampion, derisa gjatë ditës së sotme skuadra do të kërkojë fitore përballë Akademia Pandevit. Sulmuesi...

Ard Kasami flet në prag të ndeshjes me Ak. Pandev

Të dielën në Strugë do të mirëpresim Akademia Pandevin, një skuadër kjo mjaft e papërshtatshme, ndaj së cilës në dy ndeshjet e fundit kemi marrë dy fitore të pastërta, pa...

Shpëtim Duro i kënaqur me punën e skuadrës

Shpëtim Duro morri drejtimin e Struga Trim Lum me 1 mars të këtij viti, ndërsa pauza dy javore për shkak paraqitjes së përfaqësueseve në kuadër të eliminatoreve për Euro 2024,...

Skuadra rikthehet në stërvitje pas dy ditëve pushim

Futbollistët e Struga Trim Lum janë rikthyer në stërvitje pasditën e sotme, duke zhvilluar seancën e parë stërvitore pas dy ditëve të lira të dhëna nga trajneri Shpëtim Duro. Duke...
123››
Page 1 of 35

TEAM

Marjan Radeski
14
Marjan Radeski
Forward
Mexhit Neziri
6
Mexhit Neziri
Defender
Besart Krivanjeva
16
Besart Krivanjeva
Defender
Hristijan Maleski
29
Hristijan Maleski
Forward
Besart Ibraimi
9
Besart Ibraimi
Forward
Fatjon Jusufi
15
Fatjon Jusufi
Midfielder
Suhejl Muharemi
25
Suhejl Muharemi
Midfielder
Abdulhadi Jahja
7
Abdulhadi Jahja
Midfielder
Valentin Kocoski
77
Valentin Kocoski
Midfielder
Bunjamin Shabani
11
Bunjamin Shabani
Midfielder
Arbri Pengu
23
Arbri Pengu
Midfielder
Flamur Tairi
8
Flamur Tairi
Midfielder
Hogan Ukpa
28
Hogan Ukpa
Midfielder
Ard Kasami
19
Ard Kasami
Midfielder
Besmir Bojku
10
Besmir Bojku
Midfielder
Raif Mirseloski
12
Raif Mirseloski
Goalkeeper
Zija Merxhani
22
Zija Merxhani
Defender
Edis Malikji
24
Edis Malikji
Defender
Miklovan Pere
30
Miklovan Pere
Defender
Vedran Kjosevski
95
Vedran Kjosevski
Goalkeeper
Sava Radic
55
Sava Radic
Defender
Kristijan Kitanovski
1
Kristijan Kitanovski
Goalkeeper

SHOP

5.00 out of 5
ден3,000.00
Add to cart
5.00 out of 5
ден2,500.00
Add to cart
5.00 out of 5
ден3,000.00
Add to cart
4.00 out of 5
ден2,500.00
Add to cart