Besart Ibraimi: Respektojmë AP Brera, mirëpo neve synojmë fitoren

Dy fitoret e fundit ndaj ish kampionëve të vendit, Vardarit dhe Shkëndijës, kanë ngritur edhe më lartë vetëbesimin te skuadra jonë, që nuk ka munguar thuajse asnjëherë. Pikërisht kjo veti,...

Shpëtim Duro: Fitore më se e merituar

Fitorja ndaj Shkëndijës ishte totalisht e merituar. Kështu u shpreh trajneri Shpëtim Duro pas përfundimit të ndeshjes, në të cilën skuadra e tij duke përmbysur rezultatin mundi skuadrën tetovare me...

Fitore e madhe me përmbysje ndaj Shkëndijës

Pavarësisht disavantazhit që kishim, djelmoshat tanë treguan shumë pjekuri, e mbi të gjitha cilësi, duke përmbysur rezultatin dhe duke regjistruar në fund fitore 2:1 ndaj Shkëndijës…. Fitore spektakolare në takimin...

Intervistë me sulmuesin Compaore në prag të derbit me Shkëndijën

Bassirou Compaore nga ndeshja në ndeshje po dëshmon cilësitë e tij, teksa i njëjti në dy ndeshjet e fundit kundër Gostivarit dhe Vardarit la gjurmë, duke shënuar dhe duke asistuar....

Ard Kasami flet në prag të takimit derbi me Shkëndijën

Ard Kasami pret një “betejë të ashpër” kundër Shkëndijës te dielën në Strugë. Pas 12 xhirove të para dallimi në pikë mes të dyja skuadrave është vetëm një pikë, derisa...

Shpëtim Duro: Fitore e merituar ndaj Vardarit

Fitorja e sotme 4:0 ndaj Vardarit ka lënë të kënaqur trajnerin Shpëtim Duro, kjo për më tepër që skuadra sot bëri edhe pa dyshen titullare në mbrojtje, Sava Radiç dhe...

RAPORTI I NDESHJES, STRUGA TRIM LUM – VARDAR 4:0

Pas pjesës së parë pa gola, skuadra tregoi fytyrën e vërtetë gjatë pjesës së dytë, kur arritëm të shënojmë plotë 4 gola… Struga Trim Lum ka regjistruar fitore 4:0 në...

PREVIEW | STRUGA TRIM LUM – VARDARI

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme në stadiumin e qytetit në Strugë do të mirëpret Vardarin në kuadër të ndeshjes së prapambetur të javës së pestë, ndeshje kjo që...

Hadis Tairi: Përmes Vardarit të nisim një seri rezultatesh pozitive

Struga Trim Lum të mërkurën në stadiumin e qytetit në Strugë do të mirëpret Vardarin, ndeshje kjo e prapambetur e javës së katërt në elitën e futbollit vendor. Edhe pse...

Duro: Na ndëshkoi mungesa e Krivanjevës, golat si rezultat i gabimeve në mbrojtje

Dy gabime në mbrojtje gjatë pjesës së parë, vendosën takimin e sotëm kundër Gostivarit, futbollistët e së cilës skuadër në 30 minutat e fundit të takimit më shumë aktruan në...