NË FAQEN ZYRTARE
Mirësevini në
Faqen zyrtare
FC Struga Trim Lum
New Arena
FC STRUGA TRIM LUM team photo
2022/2023
FC Struga TRIM LUM shkruan historinë, shpallemi kampion vjeshte
FC Struga TRIM LUM shkruan historinë, shpallemi kampion vjeshte

Me fitoren minimale 1:0 ndaj Akademia Pandev në ndeshjen e javës së 17-të, F.C. Struga TRIM & LUM ka arritur të shkruaj historinë, duke u shpallur kampion vjeshte për herë...

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

ZYRTARE, Kire Ristevski mbrojtësi i ri i Struga Trim Lum

Plotë 60 paraqitje me fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë dhe mbi 350 ndeshje zyrtare në karrierën e tij. Është ky mbrojtësi Kire Ristevski, i cili i bashkohet skuadrës tonë nga...

Miqësorja me Tikveshin, debutojnë edhe 5 përforcimet e reja

Miqësorja me Tikveshin, ishte e para për trajnerin Qatip Osmani në krye të skuadrës tonë. Njëherit në këtë ndeshje debutimin e tyre me fanellën e skuadrës së Struga Trim Lum,...

Europë, mësojmë kundërshtarët e mundshëm të raundit të dytë

Pasi dje mësuam emrin e kundërshtarit të raundit të parë kualifikues në Ligën e Kampionëve, sot përmes shortit mësuam edhe kundërshtarët e mundshëm të raundit të dytë, si në Ligën...

Liga e Kampionëve, shorti: Flet trajneri Qatip Osmani

Sllovan Bratisllava është kundërshtari më i rëndë nga 5 të mundshmit, thotë trajneri Qatip Osmani, i cili megjithatë beson se me një energji shumë pozitive dhe vetëbesim, mund të kalojmë...

Liga e Kampionëve, raundi i parë na vuri përballë sllovakëve të Sllovan Bratisllava

Sot në Nion të Zvicrës u hodh shorti për ndeshjet e raundit të parë të Ligës së Kampionëve, aty ku do të garojmë për herë të dytë rradhazi. Këtë herë...

ZYRTARE, Struga Trim Lum nënshkruan me sulmuesin Arbi Vosha

Sulmuesi i krahut, Arbi Vosha i bashkohet klubit tonë me një kontratë tre vjeçare… Kampionja e Maqedonisë, Struga Trim Lum ka nënshkruar kontratë profesionale me shkupjanin, Arbi Vosha. 22-vjeçari te...

ZYRTARE, Ilievski futbollisti i rradhës që i bashkohet familjes kampione të Struga Trim Lum

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Bojan Ilievski, i bashkohet klubit tonë me një kontratë një vjeçare, me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër…. I lindur në Manastir me 01...

ZYRTARE, Stefan Jevtoski emri më i ri në skuadrën tonë

Stefan Jeftovski është emri më i ri që i bashkohet skuadrës tonë në prag të ndeshjeve europiane që na presin për gjatë muajit korrik. Bëhet fjalë për një mesfushorë difenziv,...

ZYRTARE, Takahara japonezi i parë që do luaj për Struga Trim Lum

Japonezi, Takahara është emri më i ri që i bashkohet skuadrës së Struga Trim Lum. Ai te skuadra jonë vjen nga rradhët e Gostivarit, ndërsa vlen të theksohet se pjesën...

ZYRTARE, Dujmoviç gardiani ynë i ri

Dujmoviç vjen nga rradhët e skuadrës së njohur boshnjake të Zheljezniçar, ndërsa i njëjti gjithashtu kishte bërë edhe karrierë ndërkombëtare, duke luajtur në Turqi, Serbi dhe Rumani. Vlen të theksohet...

TEAM

Marjan Radeski
14
Marjan Radeski
Forward
Mexhit Neziri
6
Mexhit Neziri
Defender
Besart Krivanjeva
16
Besart Krivanjeva
Defender
Hristijan Maleski
29
Hristijan Maleski
Forward
Besart Ibraimi
9
Besart Ibraimi
Forward
Fatjon Jusufi
15
Fatjon Jusufi
Midfielder
Suhejl Muharemi
25
Suhejl Muharemi
Midfielder
Abdulhadi Jahja
7
Abdulhadi Jahja
Midfielder
Valentin Kocoski
77
Valentin Kocoski
Midfielder
Bunjamin Shabani
11
Bunjamin Shabani
Midfielder
Arbri Pengu
23
Arbri Pengu
Midfielder
Flamur Tairi
8
Flamur Tairi
Midfielder
Hogan Ukpa
28
Hogan Ukpa
Midfielder
Ard Kasami
19
Ard Kasami
Midfielder
Besmir Bojku
10
Besmir Bojku
Midfielder
Raif Mirseloski
12
Raif Mirseloski
Goalkeeper
Zija Merxhani
22
Zija Merxhani
Defender
Edis Malikji
24
Edis Malikji
Defender
Miklovan Pere
30
Miklovan Pere
Defender
Vedran Kjosevski
95
Vedran Kjosevski
Goalkeeper
Sava Radic
55
Sava Radic
Defender
Kristijan Kitanovski
1
Kristijan Kitanovski
Goalkeeper

SHOP

5.00 out of 5
ден3,000.00
Add to cart
5.00 out of 5
ден2,500.00
Add to cart
5.00 out of 5
ден3,000.00
Add to cart
4.00 out of 5
ден2,500.00
Add to cart