Qatip Osmani flet si trajner i Struga Trim Lum

Qatip Osmani është trajneri i ri i Struga Trim Lum. Ai te skuadra jonë do të punojë bashkë me  Bashkim Livorekën, krahun e tij të djathtë, me të cilin së...

Kundër FC Shkupit në kërkim të golit numër 200 në Ligën e Parë

199 gola në 151 ndeshjet e deritanishme në Ligën e Parë për ekipin e Struga Trim Lum, që sot në terren vendas do të mirëpret FC Shkupin. Mbetet të shohim...

Hadis Tairi si kampion flet para ndeshjes së fundit të sezonit kundër FC Shkupit

Sikurse një vit më parë, edhe nesër pikërisht kundër FC Shkupit do të zhvillojmë ndeshjen e fundit kampionale. Dhe historia përsëritet sërish, pasi edhe nesër futbollistët tanë do të pajisen...

Fitorja ndaj Rabotniçkit i dedikohet Besmir Bojkut

Fitore 2:1 në Shkup përballë Rabotniçkit, që na mundëson të ruajmë pozitën e parë në renditje, tashmë madje me 3 pikë epërsi ndaj skuadrës së dytë në renditje, FC Shkupit....

RAPORTI I NDESHJES, STRUGA TRIM LUM – AP BRERA 3:1

Dominim absolut në një ndeshje të hapur kundër AP Brera, ndaj së cilës skuadër në fund regjistruam fitore 3:1. Dyshja sulmuese Ibraimi-Radeski, ishin autorë të dy golave, ndërsa një tjetër...

Barazim pa gola ndaj Sileksit në Kratovë

Edhe në ndeshjen e tretë të stinorit pranveror, skuadra jonë barazoi, këtë herë ndaj Sileksit në Kratovë. Edhe në këtë ndeshje skuadra jonë krijoi më shumë se kundërshtari, madje arriti...

Fakte dhe statistika në prag të takimit me Sileksin

Për kampionët në fuqi të vendit, takimi me Sileksin nuk është vetëm fillimi i një muaji jashtëzakonisht të rëndësishëm, por është gjithashtu edhe një moment i bukur për histori… Struga...

Barazim 2:2 në derbin ndaj FC Shkupit

Struga Trim Lum ka barazuar 2:2 në ndeshjen derbi të xhiros së 20-të kundër FC Shkupit. Edhe përkundër faktit se dy herë ishim më avantazh, në fund duheshe të kënaqeshim...

Barazim pa gola kundër Rabotniçkit në Shkup

Barazim pa gola në Shkup përballë Rabotniçkit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror. Ishte ky barazimi i parë për skuadrën tonë këtë edicion, që erdhi vetëm në xhiron e...

Pas kthimit nga Antalia, të martën vazhdojmë me përgatitjet e fundit në Strugë

Ekipi të shtunën është rikthyer në Strugë, aty ku do të vijojmë me fazën e fundit të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror. Në Antalya të Turqisë qëndruam plotë dy...
123››
Page 1 of 11