Flamur Tairi flet për barazimin e djeshëm ndaj Skopjes

Doli të jetë një ndeshje e fortë dhe shumë e luftuar, ndeshja e djeshme kundër Skopjes, në të cilën skuadra jonë morri vetëm një barazim 1:1. Sipas kapitenit Tairi, goli...

Skopje-Struga Trim Lum 1:1, Java 26 (VIDEO)

Gjatë ditës së sotme skuadra zhvilloi takimin e javës së 26-të kundër Skopjes në Shkup. Pas 90 minutave lojë, rezultati doli të jetë i barabartë 1:1. Edhe pse avansuam të...

Nga Shkupi rikthehemi me barazim

Struga Trim Lum rikthehet me barazim nga transferta e vështirë në stadiumin e Hekuranës në Shkup, aty ku barazuam 1:1 me skuadrën e Skopjes. Doli të jetë kjo një ndeshje...

Miklovan Pere: Të gatshëm presim takimin e sotëm

Ndeshjen me Skopjen do ta marrim si të gjitha ndeshjet tjera. Kështu shprehet mbrojtësi Miklovan Pere, i cili thotë se nuk e shqetëson aspak fitorja e kundërshtarit javën e shkuar...

Prag ndeshja me Skopjen, flet gardiani ynë, Vedran Qoshevski

Gardiani Vedran Qoshevski, pa dyshim se është një ndër pikat më të forta te skuadra jonë, derisa një gjë të tillë po dëshmon me sigurinë që ka sjellë në portë....

Opinioni i Suhel Muharemi-t në prag të sfidës me Skopjen

Pas fitores së madhe në mesjavë ndaj Sileksit dhe kualifikimit në finalen e madhe të Kupës për herë të parë në historikun tonë 8-vjeçar, të dielën na pret një përballje...