Kapiteni Shabani flet në prag të derbit të madh me Shkëndijën

Një ndër futbollistët më të besueshëm dhe më të qëndrueshëm gjatë gjithë sezonit aktual, Bunjamin Shabani, ka folur në prag të takimit derbi kundër Shkëndijës në Tetovë. Duke pasur parasysh...

Prag ndeshja me Makedonija GJ.P., flet kapiteni Bunjamin Shabani

Kapiteni Bunjamin Shabani ka parashikuar ndeshjen e rradhës, atë të javës së 28-të kundër Makedonija GJ.P në Shkup. Në këtë ndeshje futemi si favorit, ndaj edhe duhet dëshmuar një gjë...

Bunjamin Shabani me padurim pret ndeshjen me Rabotniçkin

Kapiteni Bunjamin Shabani me padurim po pret ndeshjen e së dielës kundër Rabotniçkit, në të cilën skuadra jonë do të kërkojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive, pas atyre dy fitoreve identike...

Konferenca për shtyp, Shpëtim Duro dhe kapiteni Bunjamin Shabani flasin në prag të ndeshjes me Hesperange

Struga Trim Lum të enjten në Luksemburg do të zhvillojë ndeshjen e kthimit kundër Swift Hesperange në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës. Fitorja me rezultatin...

Bunjamin Shabani: Të kalojmë Buduçnostin dhe të qëndrojmë sa më gjatë në Europë

Bunjamin Shabani nuk e pati fatin të shënojë në asnjërën nga ndeshjet kundër Zhalgiris në kuadër të turit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, por pa dyshim se kapiteni...

Opinioni i Bunjamin Shabanit pas fitores ndaj Shkëndijës

Bunjamin Shabani po kalon momentet më të mira me fanellën e Struga Trim Lum, por njëkohësisht edhe momentet më të lumtura të jetës, pasi vetë dy ditë më parë ai...

Bunjamin Shabani: Fatin e titullit kampion e kemi në duart tona

Bregallnica është kundërshtari ynë i rradhës në kampionat, aty ku deri në mbyllje të sezonit kanë mbetur vetëm edhe 4 xhiro. Për ne si skuadër, secila ndeshje është si një...

Shabani: Me kujdes dhe angazhim maksimal shpresojmë të luajmë në finale

Të mërkurën luajmë një ndër ndeshjet më të rëndësishme në historikun tonë, teksa në Strugë do të mirëpresim Sileksin në ndeshjen e vetme gjysmëfinale. Fituesi nga ky duel siguron finalen...

Kapiteni Shabani flet për fazën përgatitore si dhe ndeshjen kundër Tikveshit

Të dielën edhe zyrtarisht starton stinori pranveror në elitën e futbollit vendor. Skuadra jonë do të jetë mysafir i Tikveshit, skuadër kjo që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e...