NË FAQEN ZYRTARE
Mirësevini në
Faqen zyrtare
FC Struga Trim Lum
New Arena
FC STRUGA TRIM LUM team photo
2022/2023
FC Struga TRIM LUM shkruan historinë, shpallemi kampion vjeshte
FC Struga TRIM LUM shkruan historinë, shpallemi kampion vjeshte

Me fitoren minimale 1:0 ndaj Akademia Pandev në ndeshjen e javës së 17-të, F.C. Struga TRIM & LUM ka arritur të shkruaj historinë, duke u shpallur kampion vjeshte për herë...

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Disfatë minimale nga transferta në Gostivar

Disfatë minimale 2:1 në transfertën ndaj Gostivarit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 12-të në elitën e futbollit vendor. Fillimi i takimit nuk paralajmëroi një fund të tillë, pasi...

Mexhit Neziri flet në prag të takimit me Gostivarin

Të dielën Struga Trim Lum do të luaj me Gostivarin ndeshjen e vlefshme të javës së 12-të. Do të jetë kjo vetëm hera e dytë që do të përballemi me...

Shpëtim Duro: Penaltitë janë çështje fati

Trajneri Shpëtim Duro ka dhënë opinionin e tij pas përfundimit të ndeshjes kundër Voska Sport, në të cilën skuadra jonë u eliminua nga Kupa e Maqedonisë, vetëm përmes ruletit të...

Kupa e Maqedonisë, humbim përmes penaltive

Struga Trim Lum ka përfunduar garat në Kupën e Maqedonisë që në fazën e 1/8 së finales. Në këtë fazë të hershme u eliminuam nga Voska Sport, edhe atë vetëm...

Mazrekaj: Do na mjaftonte edhe një fitore minimale

Mentor Mazrekaj të dielën kundër Makedonija Gj.P gjeti golin e parë me fanellën e Struga Trim Lum në kampionatin e Maqedonisë. Kjo gjë ka kënaqur mesfushorin nga Kosova, i cili...

Shpëtim Duro lëvdëron futbollistët e tij pas fitores së pastërt ndaj Makedonija GJ.P

Pasi pa ekipin e tij të shkëlqejë në stadiumin në Gjorçe Petrov përballë Makedonija GJ.P, Shpëtim Duro ishte i kënaqur nga loja dhe shpirti luftarak i futbollistëve, që pavarësisht epërsisë...

Fitore e madhe në Shkup, Ibraimi rikthehet me gol, Zguro dhe Mazrekaj shënojnë golat debutues

Edhe pse pritej të jetë një ndeshje e fortë dhe e luftuar ajo e sotmja në Shkup kundër Makedonija Gj.P, në fund e njëjta rezultoi të jetë shumë e lehtë...

Sava Radiç flet për vazhdimin e kontratës dhe ndeshjen me Makedonija GJ.P

Sava Radiç, i cili pjesë e Struga Trim Lum është që nga janari i vitit 2022, ditë më parë vendosi të vazhdojë kontratën me skuadrën tonë deri në verën e...

IFFHS renditja, Struga Trim Lum skuadra më e mirë nga Maqedonia

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) së fundmi ka publikuar renditjen me skuadrat më të mira deri më datë 30 shtator. Kësaj renditje i prinë Mançester Siti...

Trajneri Duro i kënaqur me fitoren ndaj Sileksit

Trajneri Shpëtim Duro doli i buzëqeshur nga takimi i fundit kundër Sileksit, ndaj së cilës skuadër, Struga Trim Lum regjistroi fitore 2:0. Kjo fitore ka kënaqur strategun tonë, kjo për...

TEAM

Marjan Radeski
14
Marjan Radeski
Forward
Mexhit Neziri
6
Mexhit Neziri
Defender
Besart Krivanjeva
16
Besart Krivanjeva
Defender
Hristijan Maleski
29
Hristijan Maleski
Forward
Besart Ibraimi
9
Besart Ibraimi
Forward
Fatjon Jusufi
15
Fatjon Jusufi
Midfielder
Suhejl Muharemi
25
Suhejl Muharemi
Midfielder
Abdulhadi Jahja
7
Abdulhadi Jahja
Midfielder
Valentin Kocoski
77
Valentin Kocoski
Midfielder
Bunjamin Shabani
11
Bunjamin Shabani
Midfielder
Arbri Pengu
23
Arbri Pengu
Midfielder
Flamur Tairi
8
Flamur Tairi
Midfielder
Hogan Ukpa
28
Hogan Ukpa
Midfielder
Ard Kasami
19
Ard Kasami
Midfielder
Besmir Bojku
10
Besmir Bojku
Midfielder
Raif Mirseloski
12
Raif Mirseloski
Goalkeeper
Zija Merxhani
22
Zija Merxhani
Defender
Edis Malikji
24
Edis Malikji
Defender
Miklovan Pere
30
Miklovan Pere
Defender
Vedran Kjosevski
95
Vedran Kjosevski
Goalkeeper
Sava Radic
55
Sava Radic
Defender
Kristijan Kitanovski
1
Kristijan Kitanovski
Goalkeeper

SHOP

5.00 out of 5
ден3,000.00
Add to cart
5.00 out of 5
ден2,500.00
Add to cart
5.00 out of 5
ден3,000.00
Add to cart
4.00 out of 5
ден2,500.00
Add to cart