NË FAQEN ZYRTARE
Mirësevini në
Faqen zyrtare
FC Struga Trim Lum
New Arena
FC STRUGA TRIM LUM team photo
2022/2023
FC Struga TRIM LUM shkruan historinë, shpallemi kampion vjeshte
FC Struga TRIM LUM shkruan historinë, shpallemi kampion vjeshte

Me fitoren minimale 1:0 ndaj Akademia Pandev në ndeshjen e javës së 17-të, F.C. Struga TRIM & LUM ka arritur të shkruaj historinë, duke u shpallur kampion vjeshte për herë...

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Struga Trim Lum, kampion edhe me gola

13 fitore dhe 5 disfata është epilogu i 18 takimeve të para të stinorit vjeshtorë. Marjan Radeski i prinë listës së golashënuesve me 8 gola, derisa Besart Ibraimi dhe Bassirou...

Duro: Me meritë jemi kampion, rivalët nuk shfrytëzuan orarin tonë të ngjeshur

Ashtu siç e nisëm këtë edicion, ashtu edhe e mbyllëm. Me fitore, këtë herë duke mundur Bregallnicën e Shtipit me shifrat 2:1. Fitoren e siguruam vetëm në çastet e fundit...

FITORE E ËMBËL, ME SHIJE KAMPIONI NË FUND

Sulmuesi nga Burkina Faso, Bassirou Compaore rezultoi deçiziv në fitoren kundër Bregallnicës. Ishte kjo njëherit ndeshja e fundit e stinorit vjeshtorë, pas së cilës shpallemi kampion vjeshte… Struga Trim Lum...

Ukpa: Do doja të shënoja sërish ndaj Bregallnicës

Në tentativë për një fitore të katërt rradhazi, nesër në Strugë do të mirëpresim ekipin e Bregallnicës nga Shtipi, skuadër kjo që fitoren e vetme ndaj nesh e ka regjistruar...

Deklaratë zyrtare nga FC Struga Trim Lum / Официјално соопштение од ФК Струга Трим Лум

Deklaratë Zyrtare nga FC Struga Trim Lum Për tifozët tanë , komunitetin e futbollit, dhe të gjithë ata që çmojnë shpirtin e lojës, Klubi ynë është në dijeni për komentet...

Duro: Fitore në fund, mirëpo më se e merituar

Ndeshja jonë e parë kundër Voska Sport në rolin e nikoqirit do të mbahet mend gjatë kohë, pasi në të njëjtën fitoren e arritëm vetëm në minutat e fundit të...

RAPORTI NGA NDESHJA, STRUGA TRIM LUM-VOSKA SPORT

Fitore infarkt me një gol të shënuar në minutën e 99-të nga penaltia kundër Voska Sport. Me këtë fitore neve jemi liderët e rinj të Ligës së Parë…. Një gol...

Struga Trim Lum skuadra më efikase, shënojnë plotë 13 lojtarë, 3 prej tyre deri në moshën 20-vjeçare

Struga Trim Lum vazhdon të zhvillojë një sezon mjaft të mirë edhe këtë vit, teksa është në garë të ngushtë për pozitën e parë, aty ku edhe e mbylli edicionin...

Struga Trim Lum-Voska Sport, flet gardiani Vedran Qoshevski

Vedran Qoshevski këtë edicion në 14 ndeshje, sa ka qenë titullarë me skuadrën tonë, plotë 6 herë ka mbajtur rrjetën e tij të paprekur. Ai një gjë të tillë kishte...

Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas fitores me Tikveshin

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka regjistruar një ndër fitoret më të bukura të këtij edicioni. Themi më të bukura, pasi skuadra bëri një përmbysje të çmendur në...

TEAM

Marjan Radeski
14
Marjan Radeski
Forward
Mexhit Neziri
6
Mexhit Neziri
Defender
Besart Krivanjeva
16
Besart Krivanjeva
Defender
Hristijan Maleski
29
Hristijan Maleski
Forward
Besart Ibraimi
9
Besart Ibraimi
Forward
Fatjon Jusufi
15
Fatjon Jusufi
Midfielder
Suhejl Muharemi
25
Suhejl Muharemi
Midfielder
Abdulhadi Jahja
7
Abdulhadi Jahja
Midfielder
Valentin Kocoski
77
Valentin Kocoski
Midfielder
Bunjamin Shabani
11
Bunjamin Shabani
Midfielder
Arbri Pengu
23
Arbri Pengu
Midfielder
Flamur Tairi
8
Flamur Tairi
Midfielder
Hogan Ukpa
28
Hogan Ukpa
Midfielder
Ard Kasami
19
Ard Kasami
Midfielder
Besmir Bojku
10
Besmir Bojku
Midfielder
Raif Mirseloski
12
Raif Mirseloski
Goalkeeper
Zija Merxhani
22
Zija Merxhani
Defender
Edis Malikji
24
Edis Malikji
Defender
Miklovan Pere
30
Miklovan Pere
Defender
Vedran Kjosevski
95
Vedran Kjosevski
Goalkeeper
Sava Radic
55
Sava Radic
Defender
Kristijan Kitanovski
1
Kristijan Kitanovski
Goalkeeper

SHOP

5.00 out of 5
ден3,000.00
Add to cart
5.00 out of 5
ден2,500.00
Add to cart
5.00 out of 5
ден3,000.00
Add to cart
4.00 out of 5
ден2,500.00
Add to cart