Shpëtim Duro: Çudirat e Struga Trim Lum këtë sezon vazhdojnë

Trajneri Shpëtim Duro në Konferencën për shtyp para gazetarëve në Luksemburg, nuk mundi të fsheh lumturinë për këtë arritje të madhe të Struga Trim Lum. Ai falënderoi që të gjithë...

Historike, Struga Trim Lum do luaj në ndeshjet e “play-off” të Ligës së Konferencës

Historia jemi ne. Po, po…jemi ne, pra Struga Trim Lum, skuadër kjo që vetëm pas 8 viteve ekzistencë siguron një vend për në ndeshjet e “play-off” të Ligës së Konferencës,...

Hesperange-Struga Trim Lum, kualifikimi në “Play-Off” është vetëm 90 minuta larg

Struga Trim Lum ditën e sotme do të luajë sfidën e kthimit ndaj Swift Hesperange në “Stade de Luxembourg. Kjo sfidë do të startojë në orën 20:00 dhe është e...

Konferenca për shtyp, Shpëtim Duro dhe kapiteni Bunjamin Shabani flasin në prag të ndeshjes me Hesperange

Struga Trim Lum të enjten në Luksemburg do të zhvillojë ndeshjen e kthimit kundër Swift Hesperange në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës. Fitorja me rezultatin...

Në Luksemburg pa nigerianin Ukpa!

Ekipi ynë mbrëmë vonë arriti në Luksemburg, aty ku të enjtën do të zhvillojmë ndeshjen e kthimit kundër Sëift Hesperange, e vlefshme për turin e tretë eliminatorë të Ligës së...

Hadis Tairi ftohet te përfaqësuesja U19 e Maqedonisë

Futbollisti i talentuar strugan, Hadis Tairi, i cili këtë verë u bashkua me skuadrën tonë, së fundmi ka marrë ftesë nga ana e seleksionuesit të përfaqësueses U19 të Maqedonisë së...

Ndërpritet bashkëpunimi me Valentin Koçoski

Struga Trim Lum njofton se me pëlqim të dyanshëm ka ndërprerë bashkëpunimin me mesfushorin ofenziv, Valentin Koçoski. Me këtë rast Struga Trim Lum dëshiron të shprehë mirënjohje maksimale për Koçoskin,...

Konferenca për shtyp, Duro dhe Ibriami: Fitore më se e merituar

Fitorja 3:1 ndaj Swift Hesperange në ndeshjen e parë të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferëncës, ka lënë të kënaqur trajnerin Shpëtim Duro, por edhe sulmuesin kryesor të ...

Fitore në regjinë e Besart Ibraimit kundër Hesperange

Struga Trim Lum regjistroi edhe një fitore tjetër në garat europiane, këtë herë në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës, kundër kampionëve të Luksemburgut, Sëift Hesperange....

ZYRTARE, shtyhet ndeshja e xhiros së dytë kundër Shkëndijës

Pjesëmarrja e Struga Trim Lum në kupat europiane, ka ndikuar edhe në ndryshimin e orarit të ndeshjeve kampionale. Kështu ndeshja e xhiros së dytë kundër Shkëndijës në Tetovë, që duheshe...