PRESS KONFERENCA NË PRAG TË TAKIMIT ME BREIDABLIK | FLET MBROJTËSI NEZIRI

Bashkë me trajnerin Shpëtim Duro, sot në Konferencën e zakonshme për shtyp para gazetarëve foli edhe mbrojtësi, Mexhit Neziri. Ai skuadrës tonë iu bashkua verën e kaluar nga rradhët e...

PRESS KONFERENCA NË PRAG TË TAKIMIT ME BREIDABLIK | FLET TRAJNERI DURO

Struga Trim Lum vazhdon të befasojë me rezultatet pozitive në Europë, aty ku është para aktit të fundit final, inkuadrimit në grupet e Ligës së Konferencës. Vetëm dy ndeshje janë...

LIGA E KONFERENCËS, FAZA PLAY-OFF | STRUGA TRIM LUM – BREIDABLIK

Struga Trim Lum do të përballet me skuadrën e Breidablik nga Islanda në ndeshjen e parë të fazës “Play-Off” të Ligës së Konferencës. Ndeshja e cila do të luhet të...

RAPORTI I NDESHJES | STRUGA TRIM LUM-AP BRERA 1:2

Rikthimi në kampionat solli takimin e javës së tretë kundër AP Brera, ndaj së cilës skuadër në fund pësuam disfatë 1:2. Takimin e nisëm me një formacion ndryshe, kjo edhe...

Neziri: Pavarësisht ngarkesës nga ndeshjet europiane, do luajmë për fitore

Mexhit Neziri është një nga futbollistët më standard në ekipin tonë. Një komandant i vërtetë në krahun e djathtë të mbrojtjes, i cili në çdo ndeshje jep maksimumin, duke sakrifikuar...

PRAG NDESHJA | STRUGA TRIM LUM – AP BRERA STRUMICA

Skuadra e trajnerit Shpëtim Duro sot do ti rikthehet kampionatit, aty ku do të kërkojmë fitoren e dytë në kampionat, pasi e nisëm mbarë kundër Gostivarit. Ndeshja e sotme është...

Njoftim për press dhe akreditimin e gazetarëve për ndeshjen e “play-off” ndaj Breidablik

Struga Trim Lum ka vazhduar me sukseset e saja në arenën ndërkombëtare, aty ku tashmë kemi arritur deri në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës. Pasi në këtë garë arritëm...

Struga Trim Lum falënderon presidentin e FSHF, Duka për gatishmërinë e treguar që ndeshjen e fazës ‘play-off’ ta luajmë në Elbasan

Mungesa e një stadiumi të kategorisë A në vendin tonë, për zhvillimin e takimit të fazës “play-off” në Ligën e Konferencës, bëri që Federata Shqiptare e Futbollit me në krye...

ZYRTARE, ndeshjen e fazës play-off ndaj Breidablik do ta zhvillojmë në Ohër

Ndeshjen e parë të fazës “play-off” në Ligën e Konferencës kundër skuadrës përfaqësuese të Islandës, Breidablik, do ta zhvillojmë në Ohër. Kështu ka vendosur UEFA, pavarësisht se kishte edhe shumë...

Kapiteni Tairi i lumtur që është pjesë e sukseseve të njëpasnjëshme të Struga Trim Lum

Festa dhe gëzimi në mesin e futbollistëve të Struga Trim Lum sonte është më shumë se kurrë në nivel, kjo pasi sonte prekën edhe fazën “play-off” të Ligës së Konferencës....