Mexhit Neziri flet në prag të takimit me Gostivarin

Të dielën Struga Trim Lum do të luaj me Gostivarin ndeshjen e vlefshme të javës së 12-të. Do të jetë kjo vetëm hera e dytë që do të përballemi me...

Shpëtim Duro: Penaltitë janë çështje fati

Trajneri Shpëtim Duro ka dhënë opinionin e tij pas përfundimit të ndeshjes kundër Voska Sport, në të cilën skuadra jonë u eliminua nga Kupa e Maqedonisë, vetëm përmes ruletit të...

Kupa e Maqedonisë, humbim përmes penaltive

Struga Trim Lum ka përfunduar garat në Kupën e Maqedonisë që në fazën e 1/8 së finales. Në këtë fazë të hershme u eliminuam nga Voska Sport, edhe atë vetëm...

Mazrekaj: Do na mjaftonte edhe një fitore minimale

Mentor Mazrekaj të dielën kundër Makedonija Gj.P gjeti golin e parë me fanellën e Struga Trim Lum në kampionatin e Maqedonisë. Kjo gjë ka kënaqur mesfushorin nga Kosova, i cili...

Shpëtim Duro lëvdëron futbollistët e tij pas fitores së pastërt ndaj Makedonija GJ.P

Pasi pa ekipin e tij të shkëlqejë në stadiumin në Gjorçe Petrov përballë Makedonija GJ.P, Shpëtim Duro ishte i kënaqur nga loja dhe shpirti luftarak i futbollistëve, që pavarësisht epërsisë...

Fitore e madhe në Shkup, Ibraimi rikthehet me gol, Zguro dhe Mazrekaj shënojnë golat debutues

Edhe pse pritej të jetë një ndeshje e fortë dhe e luftuar ajo e sotmja në Shkup kundër Makedonija Gj.P, në fund e njëjta rezultoi të jetë shumë e lehtë...

Sava Radiç flet për vazhdimin e kontratës dhe ndeshjen me Makedonija GJ.P

Sava Radiç, i cili pjesë e Struga Trim Lum është që nga janari i vitit 2022, ditë më parë vendosi të vazhdojë kontratën me skuadrën tonë deri në verën e...

IFFHS renditja, Struga Trim Lum skuadra më e mirë nga Maqedonia

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) së fundmi ka publikuar renditjen me skuadrat më të mira deri më datë 30 shtator. Kësaj renditje i prinë Mançester Siti...

Trajneri Duro i kënaqur me fitoren ndaj Sileksit

Trajneri Shpëtim Duro doli i buzëqeshur nga takimi i fundit kundër Sileksit, ndaj së cilës skuadër, Struga Trim Lum regjistroi fitore 2:0. Kjo fitore ka kënaqur strategun tonë, kjo për...

Radeski i lumtur për golat: Janë meritë e gjithë skuadrës

Kur mungon Besart Ibraimi, këtu është Marjan Radeski. Ky i fundit në ndeshjen e sotme kundër Sileksit, morri përgjegjësinë mbi supe, duke realizuar që të dy golat e fitores 2:0....