Trajneri Shpëtim Duro flet pas fitores ndaj Makedonija GJ.P

Fitore e merituar, por që duheshe ta zgjidhnim shumë më herët ndeshje, bazuar në rastet që i krijuam para portës kundërshtare. Kështu thotë trajneri Shpëtim Duro, që nga ekipi kërkon...

Disfata ndaj Vardarit, flet trajneri Shpëtim Duro

Të dielën në Shkup u mundëm nga Vardari, duke pësuar disfatën e parë pas më shumë se katër vite nga ky kundërshtarë. Rreth këtij takimi, ka folur trajneri Shpëtim Duro…...

Shpëtim Duro, 500 ndeshje si trajner! Gjithçka kishte nisur shekullin e kaluar te Bylisi, për të vijuar historinë e suksesshme me Struga Trim Lum

Një histori e bukur kjo  e Shpëtim Duros, që kishte nisur shtatorin e vitit 1999 në stolin e Bylisit dhe vijon me shkëlqimin maksimal në drejtimin e Struga Trim Lum,...

Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas ndeshjes me FC Shkupin

Trajneri Shpëtim Duro pas përfundimit të takimit derbi ka dhënë opinionin e tij për barazimin 2:2 ndaj FC Shkupit. Sipas tij, ekipi meritonte fitoren pas atij dominimi të plotë, teksa...

Deklarata e trajnerit Shpëtim Duro pas ndeshjes me Rabotniçkin

Barazim pa gola në një terren të vështirë për lojë kundër Rabotniçkit në Shkup. Edhe përkundër 3-4 rasteve të qindtpërqindta për gol, skuadra jonë nga kryeqendra u largua me vetëm...

Profesor Duro flet për titullin kampion vjeshte, arenën ndërkombëtare dhe rivalët për titull

Struga Trim Lum nën drejtimin e trajnerit Shpëtim Duro, arriti që të shpallet kampione e vjeshtës në elitën e futbollit vendor, duke lënë pas vetes FC Shkupin dhe Shkëndijën. Është...

Duro: Me meritë jemi kampion, rivalët nuk shfrytëzuan orarin tonë të ngjeshur

Ashtu siç e nisëm këtë edicion, ashtu edhe e mbyllëm. Me fitore, këtë herë duke mundur Bregallnicën e Shtipit me shifrat 2:1. Fitoren e siguruam vetëm në çastet e fundit...

Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas fitores me Tikveshin

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka regjistruar një ndër fitoret më të bukura të këtij edicioni. Themi më të bukura, pasi skuadra bëri një përmbysje të çmendur në...

Duro: Arritëm atë që deshëm

Shpëtim Duro ka folur pas fitores ndaj Vardarit në Shkup, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Parë. Skuadra jonë shënoi fitore 3:1, ndërsa e njëjta...

Shpëtim Duro: Fitore e merituar ndaj Vardarit

Fitorja e sotme 4:0 ndaj Vardarit ka lënë të kënaqur trajnerin Shpëtim Duro, kjo për më tepër që skuadra sot bëri edhe pa dyshen titullare në mbrojtje, Sava Radiç dhe...
1234››
Page 1 of 4