Opinioni i trajnerit Shpëtim Duro pas fitores me Tikveshin

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka regjistruar një ndër fitoret më të bukura të këtij edicioni. Themi më të bukura, pasi skuadra bëri një përmbysje të çmendur në...

Duro: Arritëm atë që deshëm

Shpëtim Duro ka folur pas fitores ndaj Vardarit në Shkup, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Parë. Skuadra jonë shënoi fitore 3:1, ndërsa e njëjta...

Shpëtim Duro: Fitore e merituar ndaj Vardarit

Fitorja e sotme 4:0 ndaj Vardarit ka lënë të kënaqur trajnerin Shpëtim Duro, kjo për më tepër që skuadra sot bëri edhe pa dyshen titullare në mbrojtje, Sava Radiç dhe...

Duro: Na ndëshkoi mungesa e Krivanjevës, golat si rezultat i gabimeve në mbrojtje

Dy gabime në mbrojtje gjatë pjesës së parë, vendosën takimin e sotëm kundër Gostivarit, futbollistët e së cilës skuadër në 30 minutat e fundit të takimit më shumë aktruan në...

Shpëtim Duro: Penaltitë janë çështje fati

Trajneri Shpëtim Duro ka dhënë opinionin e tij pas përfundimit të ndeshjes kundër Voska Sport, në të cilën skuadra jonë u eliminua nga Kupa e Maqedonisë, vetëm përmes ruletit të...

Shpëtim Duro lëvdëron futbollistët e tij pas fitores së pastërt ndaj Makedonija GJ.P

Pasi pa ekipin e tij të shkëlqejë në stadiumin në Gjorçe Petrov përballë Makedonija GJ.P, Shpëtim Duro ishte i kënaqur nga loja dhe shpirti luftarak i futbollistëve, që pavarësisht epërsisë...

Shpëtim Duro: Fitore e rëndësishme, inkuadrimi i Mazrekajt i dha më shumë larmi sulmit

Struga Trim Lum ka regjistruar fitoren e katërt të njëpasnjëshme në ndeshjet kampionale, duke u ngjitur në pozitën e dytë, menjëherë pas Shkëndijës. Të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro, sot...

INTERVISTË ME TRAJNERIN SHPËTIM DURO

Suksesi europian, kampionati, gara për titull në sezonin e ri, dyshja sulmuese Ibraimi-Radeski, pengjet, Kombëtarja shqiptare si dhe ndeshja e fundit ndaj Tikveshit, ishin disa nga elementet që prekëm në...

PRESS  | Shpëtim Duro: Kundërshtari ka epërsi, por janë edhe 90 minuta lojë

Trajneri ynë Shpëtim Duro ka marrë pjesë në Konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë në prag të takimit të nesërm kundër Breidablik, takim  ky i vlefshmë për fazën “play-off”...

Shpëtim Duro: Çudirat e Struga Trim Lum këtë sezon vazhdojnë

Trajneri Shpëtim Duro në Konferencën për shtyp para gazetarëve në Luksemburg, nuk mundi të fsheh lumturinë për këtë arritje të madhe të Struga Trim Lum. Ai falënderoi që të gjithë...
123››
Page 1 of 3