Kapiteni Shabani flet në prag të derbit të madh me Shkëndijën

Një ndër futbollistët më të besueshëm dhe më të qëndrueshëm gjatë gjithë sezonit aktual, Bunjamin Shabani, ka folur në prag të takimit derbi kundër Shkëndijës në Tetovë. Duke pasur parasysh...

Fitore e madhe me përmbysje ndaj Shkëndijës

Pavarësisht disavantazhit që kishim, djelmoshat tanë treguan shumë pjekuri, e mbi të gjitha cilësi, duke përmbysur rezultatin dhe duke regjistruar në fund fitore 2:1 ndaj Shkëndijës…. Fitore spektakolare në takimin...

RAPORTI I NDESHJES | SHKËNDIJA – STRUGA TRIM LUM

Pësojmë disfatën e dytë rradhazi në kampionat. Këtë herë u mundëm në transfertën e vështirë në Tetovë përballë Shkëndijës…. Struga Trim Lum ka pësuar disfatë minimale në udhëtim te Shkëndija...

Besmir Bojku: Ndaj Shkëndijës pa ndonjë ngarkesë psikologjike

Pasi edhe zyrtarisht siguruam titullin e kampionit dy xhiro para mbylljes së sezonit të rregullt, skuadra sot do të zhvillojë ndeshjen e parafundit kundër Shkëndijës, një ndër rivalëve kryesor për...