Struga Trim Lum-Tikveshi 2:0, Java 29 (VIDEO)

Struga Trim Lum të dielën në kuadër të javës së 29-të mundi ekipin e Tikveshit me rezultatin 2:0, duke bërë edhe një hap më afër titullit kampion.

Suhel Muharemi shënoi golin e parë vetëm pas 5 minutave lojë, derisa Bunjamin Shabani në minutën e 51-të shënoi edhe golin e dytë në rrjetën e mysafirëve.

GOLAT: https://www.facebook.com/Fcstruga/videos/991481828886217

Dhe derisa Shkëndija barazoi pa gola ndaj Sileksit në Tetovë, avantazhi në krye të tabelës së klasifikimit sërish shkon në 5 pikë plus në favor të ekipit tonë, që tashmë numëron 56 pikë.

Ndeshjen e rradhës e zhvillojmë me 30 prill në Shtip kundër Bregallnicës.

Java 29, 26.04.2023
STRUGA TRIM LUM – TIKVESHI 2:0
Suhel MUHAREMI 5’
Bunjamin SHABANI 51’
Formacioni i skuadrës:
XI startuese: Kjoshevki; Neziri, Radiç, Krivanjeva, Maliqi; Bojku, Koçoski, Shabani; Muharemi, Radeski, Ibraimi
Banka rezervë: Mirseloski, Kitanovski, Jahja, Tairi, Jusufi, Merxhani, Pengu, Hogan, Maleski, Pere, Kaba

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *