Qatip Osmani flet si trajner i Struga Trim Lum

Qatip Osmani është trajneri i ri i Struga Trim Lum. Ai te skuadra jonë do të punojë bashkë me  Bashkim Livorekën, krahun e tij të djathtë, me të cilin së...

Përfundojmë bashkëpunimin me Mentor Mazrekajn

Mazrekaj me fanellën e Struga Trim Lum zhvilloi gjithsej 34 ndeshje, 26 prej të cilëve në kampionat, aty ku regjistroi edhe 2 gola dhe 1 asistim…. Mentor Mazrekaj nuk është...

Mësojmë kundërshtarët e mundshëm në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve

Struga Trim Lum për të dytin vit me rradhë do të prezantojë vendin tonë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, aty ku tashmë kemi mësuar edhe emrat e kundërshtarëve të...

Kundër FC Shkupit në kërkim të golit numër 200 në Ligën e Parë

199 gola në 151 ndeshjet e deritanishme në Ligën e Parë për ekipin e Struga Trim Lum, që sot në terren vendas do të mirëpret FC Shkupin. Mbetet të shohim...

Dita e trofeut, dita për të festuar, eja edhe ti

Dita e sotme apo dita e trofeut, le të festojmë bashkë, ndaj eja edhe ti për të qenë pjesë e festës së madhe. Struga falë ekipit të Struga Trim Lum,...

Hadis Tairi si kampion flet para ndeshjes së fundit të sezonit kundër FC Shkupit

Sikurse një vit më parë, edhe nesër pikërisht kundër FC Shkupit do të zhvillojmë ndeshjen e fundit kampionale. Dhe historia përsëritet sërish, pasi edhe nesër futbollistët tanë do të pajisen...

Besart Ibraimi: Titujt në fundin e karrierës shijojnë më shumë

Edhe pse në moshë 37-vjeçare, Besart Ibraimi vazhdon të luaj rolin e protagonistit. Ai edhe këtë edicion ishte një lider i padiskutueshëm në lojën e skuadrës tonë, duke regjistruar 15...

Deklarata e trajnerit Gega pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës, ku edhe vulosëm titullin kampion

Ndeshja e dytë dhe fitorja e dytë për trajnerin Meriton Gega në krye të Struga Trim Lum. Pas fitores ndaj Gostivarit, të dielën erdhi fitorja ndaj Shkëndijës në Tetovë, që...

Kapiteni Shabani flet në prag të derbit të madh me Shkëndijën

Një ndër futbollistët më të besueshëm dhe më të qëndrueshëm gjatë gjithë sezonit aktual, Bunjamin Shabani, ka folur në prag të takimit derbi kundër Shkëndijës në Tetovë. Duke pasur parasysh...

Meriton Gega në një moment kyç zbulon shumë gjëra, flet edhe për ndeshjen me Shkëndijën

Trajneri Meriton Gega fundjavën që lamë pas për herë të parë debutoi si kryetrajner i Struga Trim Lum. I njëjti debutoi me fitore, ndërsa para vetes ka edhe dy ndeshje...
123››
Page 1 of 30