FC Shkupi, skuadra e preferuar e Besart Ibraimi!

Struga Trim Lum në kuadër të xhiros së 20-të në Ligën e Parë do të miëpret FC Shkupin. është kjo një ndër ndeshjet më të rëndësishme për skuadrën tonë, ndërsa...

Besart Ibraimi: Respektojmë AP Brera, mirëpo neve synojmë fitoren

Dy fitoret e fundit ndaj ish kampionëve të vendit, Vardarit dhe Shkëndijës, kanë ngritur edhe më lartë vetëbesimin te skuadra jonë, që nuk ka munguar thuajse asnjëherë. Pikërisht kjo veti,...

Besart Ibraimi flet për suksesin historik në Europë dhe ndeshjen me Tikveshin

Struga Trim Lum bëri një sezon të shkëlqyer në garat europiane, duke arritur deri në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës. Pa dyshim është ky suksesi më i madh në...

Besart Ibraimi flet për përgatitjet, ndeshjet kontrolluese dhe rivalin në Champions

Besart Ibraimi, golashënuesi më i mirë i skuadrës tonë, por njëherit edhe më i miri i sezonit të kaluar, ka folur rreth fazës së përgatitjeve, ndeshjet kontrolluese si dhe rivalin...

Besart Ibraimi: Besoj se me meritë jemi kampionët e ri të Maqedonisë

Struga Trim Lum dje edhe zyrtarisht festoi titullin e parë kampion në Maqedoni, ndërsa një nga më të merituarit për këtë arritje, pa dyshim se është edhe sulmuesi Besart Ibraimi....

Struga Trim Lum – Ak. Pandev 3:1, Java 25 (VIDEO)

Struga Trim Lum në kuadër të javës së 25-të mundi Akademia Pandevin me shifrat 3:1. Që të tre golat skuadra jonë i realizoi në pjesën e parë, kur edhe u...

Besart Ibraimi flet pas “dopietës” ndaj Akademia Pandev

Besart Ibraimi nuk e harron zanatin e vjetër, atë të golit. Bomberi kërçovarë edhe në moshën e tij 36-vjeçare vazhdon të shënoj dhe të jetë lider në listën e golashënuesve....