Besart Ibraimi flet për suksesin historik në Europë dhe ndeshjen me Tikveshin

Struga Trim Lum bëri një sezon të shkëlqyer në garat europiane, duke arritur deri në fazën “play-off” të Ligës së Konferencës. Pa dyshim është ky suksesi më i madh në...

Besart Ibraimi flet për përgatitjet, ndeshjet kontrolluese dhe rivalin në Champions

Besart Ibraimi, golashënuesi më i mirë i skuadrës tonë, por njëherit edhe më i miri i sezonit të kaluar, ka folur rreth fazës së përgatitjeve, ndeshjet kontrolluese si dhe rivalin...

Besart Ibraimi: Besoj se me meritë jemi kampionët e ri të Maqedonisë

Struga Trim Lum dje edhe zyrtarisht festoi titullin e parë kampion në Maqedoni, ndërsa një nga më të merituarit për këtë arritje, pa dyshim se është edhe sulmuesi Besart Ibraimi....

Struga Trim Lum – Ak. Pandev 3:1, Java 25 (VIDEO)

Struga Trim Lum në kuadër të javës së 25-të mundi Akademia Pandevin me shifrat 3:1. Që të tre golat skuadra jonë i realizoi në pjesën e parë, kur edhe u...

Besart Ibraimi flet pas “dopietës” ndaj Akademia Pandev

Besart Ibraimi nuk e harron zanatin e vjetër, atë të golit. Bomberi kërçovarë edhe në moshën e tij 36-vjeçare vazhdon të shënoj dhe të jetë lider në listën e golashënuesve....