Barazim pa gola kundër Rabotniçkit në Shkup

Barazim pa gola në Shkup përballë Rabotniçkit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror. Ishte ky barazimi i parë për skuadrën tonë këtë edicion, që erdhi vetëm në xhiron e...

Prag ndeshja Rabotniçki, flet Besmir Bojku

Ndeshjet me Rabotniçkin gjithmonë kanë qenë interesante. Pavarësisht bilancit pozitiv që kemi me këtë skuadër, Besmir Bojku, thotë se çdo ndeshje është histori në vete… E diela është e rezervuar...

Fakte dhe statistika për ndeshjen kundër Rabotniçkit

Këtë fundjavë edhe zyrtarisht starton stinori pranveror. Struga Trim Lum ndeshjen e parë të këtij gjysëmsezoni do ta zhvillojë në Shkup kundër Rabotniçkit, ndaj së cilës skuadër kemi një bilanc...

Intervistë me kapitenin Bunjamin Shabani

Përgatitjet dimërore, përfshirë këtu edhe ato kryesoret në Antalia të Turqisë, stinori pranveror si dhe ndeshja e parë kundër Rabotniçkit. Ishin këto pyetjet kryesore për kapitenin tonë Bunjamin Shabani, i...

E mbyllim me fitore ciklin e ndeshjeve miqësore

Ndeshja gjenerale kundër Karaormanit fqinj rezultoi të jetë pozitive. Skuadra jonë shënoi fitore 4:1, duke e mbyllur kështu me fitore ciklin e ndeshjeve miqësore në prag të stinorit pranveror, që...

Pas kthimit nga Antalia, të martën vazhdojmë me përgatitjet e fundit në Strugë

Ekipi të shtunën është rikthyer në Strugë, aty ku do të vijojmë me fazën e fundit të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror. Në Antalya të Turqisë qëndruam plotë dy...

Antalya, ndeshje kontrolluese: LSK LODZ – FC STRUGA TRIM LUM 4:3

Në një ndeshje me 7 gola, mundemi minimalisht nga polakët e LKS Lodz në ndeshjen e fundit në Antalia të Turqisë, aty ku nesër mbyllim fazën kryesore të përgatitjeve. 4:3...

Vlajkoviç, emri më i ri te Struga Trim Lum

I gjatë 1.78 metra, Vlajkoviç kryesisht luan në krahun e djathtë të mbrojtjes….. Struga Trim Lum ka angazhuar mbrojtësin e krahut të djathtë, Nikolla Vlajkoviç. Bëhet fjalë për një futbollistë...

Disfatë në ndeshjen e parë kontrolluese në Antalia të Turqisë

Struga Trim Lum është mundur nga skuadra ruse e Orenburg, në ndeshjen e parë kontrolluese që skuadra jonë e zhvilloi në Antalia të Turqisë….________________________________________________________________________________________________________________Të besuarit e Shpëtim Duros ndeshjet kontrolluese...

Shpëtim Duro flet për përgatitjet në Turqi dhe ndeshjen e nesërme kundër Orenburg

Strategu Shpëtim Duro nesër kundër rusëve të Orenburg, do të ketë mundësinë të shoh formën momentale të futbollistëve, që tashmë tre ditë po stërviten në tokën turke….________________________________________________________________________________________________________________ Struga Trim Lum...