Ekipi po vijon përgatitjet në Antalia të Turqisë

Fillimisht në mëngjes ishin përgatitjet në palestër, ndërsa pasdite ekipi zbriti në fushën e blertë…. Ekipi dje në mesditë arriti në Antalia të Turqisë, aty ku pas dite zhvilloi edhe...

Mesfushori Kaba në pranverë si i huazuar do luaj me Karaormanin

Struga Trim Lum njofton se Jusuf Kaba deri në fund të sezonit aktual do të luaj në formë huazimi te skuadra tjetër e qytetit tonë, Karaorman. Shkaku i hapsirave të...

Fitore 4:1 në testin ndaj Karaormanit

Fitore 4:1 në testin ndaj Karaormanit, ndeshje kjo e parë në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror. Ndeshja u zhvillua në stadiumin e qytetit në Strugë, ndërsa trajneri Shpëtim Duro...

Ndërprejmë bashkëpunimin me Ardi Idrizin

Struga Trim Lum konfirmon ndërprerjen e bashkëpunimit me mbrojtësin e krahut të djathtë, Ardi Idrizi. 19-vjeçari skuadrës tonë iu bashkua verën e vitit 2023, duke regjistruar vetëm një paraqitje. Struga...

Senad Jaroviç, huazim 6 mujor te SC Gjilani

Struga Trim Lum konfirmon gjetjen e akordit me skuadrën e Superligës së Kosovës, SC Gjilani, për huazimin e sulmuesit boshnjak me pasaportë gjermane, Senad Jaroviç. Drejtuesit e të dyja klubeve...

Shaban Zenku dhe intervista e tij e parë si pjesë e Struga Trim Lum

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme në mënyrë të veçantë prezantoi talentin kërçovarë, Shaban Zenku, i cili si futbollistë është krijuar te shkolla e skuadrës së njohur gjermane të...

Caktohen ndeshjet kontrolluese për fazën e përgatitjeve në Antalia të Turqisë

Struga Trim Lum vazhdon fazën përgatitore në Strugë, ku stafi teknik vëmendje më të madhe po i kushton akumulimit të forcës fizike dhe kondicionale, para se në fazën e dytë...

Startojmë përgatitjet për stinorin pranveror

Sot edhe zyrtarisht kemi startuar me fazën e përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, ku do të tentojmë të bëjmë më të mirën, duke vazhduar rrugëtimin e nisur gjatë pjesës...

ZYRTARE, ndajmë rrugët me Abdylhadi Jahja

Struga Trim Lum dhe Abdylhadi Jahja kanë ndërprerë bashkëpunimin me pëlqim të dyanshëm, duke ndarë kështu rrugët pas plotë 5 vitesh. Jahja pjesë e skuadrës tonë është që nga janari...

2023-ta, viti më i suksesshëm në historinë e klubit tonë

2023-ta po i numëron momentet e saja të fundit, ndërsa neve në vazhdim do numërojmë sukseset më të mëdha të klubit tonë për gjatë këtij viti… ________________________________________________________________________________________________________________ Viti 2023 rezultoi...