Barazimi kundër Bregallnicës, flet trajneri Shpëtim Duro

Barazim 2:2 kundër Bregallnicës në  ndeshjen e vlefshme të  javës së  27-të, pas së  cilës vazhdojmë  të ruajmë  kryesimin në  tabelën e klasifikimit…

Struga Trim Lum në  ndeshjen e tretë  të  këtij edicioni kundër Bregallnicës, regjistroi barazimin e parë, pas atyre dy fitoreve 3:1 dhe 2:1.

2:2 doli të  jetë  rezultati përfundimtarë  i takimit të  së  dielës, në  të  cilin ishim neve që  avansuam të parët me golin e kapitenit Bunjamin Shabani, mirëpo që  në  fund morrëm vetëm një  pikë, falë  golit të  shënuar nga Besart Ibraimi.

“Pas gjithë  asaj që  shfaqëm në  pjesën e parë, u duk se do të  jetë  një  ndeshje e lehtë  për ne si skuadër, sidomos pas shënimit të  golit nga ana e Bunjamin Shabanit, megjithatë  në  pjesën e dytë  gjërat ndryshuan, ashtu që  mirë  që  barazuam dhe që  morrëm një  pikë  nga kjo ndeshje, që  na mban në  pozitën e parë. Besoj që  kjo është  shumë  e rëndësishme, pasi mban motivin e futbollistëve, gjithë  skuadrës për të  luftuar deri në  fund, për të  mos humbur këtë  që  e zotërojmë  për momentin” – tha trajneri Shpëtim Duro, i cili në  ndeshjen e tij të  38-të  në  kuadër të  Ligës së  Parë, regjistroi barazimin e 6-të dhe të  parin kundër Bregallnicës, ndaj së  cilës skuadër deri më  tani si kryetrajner i yni kishte regjistruar tre fitore nga po aq ndeshje.

Fundjavën që  vjen, në  Shkup në  kuadër të  xhiros së  28-të  do të  përballemi me Makedonija GJ.P.