vs

Përmbledhje

STINORIN VJESHTOR E MBYLLIM ME BARAZIM
SKOPJE – STRUGA TRIM LUM 1:1
Stinorin vjeshtor e mbyllëm me barazim në transfertën në Shkup kundër Skopjes. Edhe pse objektivi ishte 3 pikët e plota, në fund dolëm me vetëm një pikë, që e mban sërish skuadrën tonë në pozitën e parë me 37 pikë, 3 më shumë se skuadra e dytë në renditje, FC Shkupi.
Edhe përkundër inciativës që patëm, kundërshtari, e në veçanti fusha që ofronte kushte katastrofale për lojë, nuk na e mundësuan të aprovojmë lojën tonë, edhe pse gjithçka nisi mirë për Struga Trim Lum.
Në minutën e 11-të, Rada Saviç, pasi ndërpreu një aksion të vendasve, e udhëhoqi topin deri në gjysmëfushën kundërshtare, aty ku pas një kombinimi të dyfishtë me kapitenin Shabani, arriti që edhe të godas, mirëpo pa efekt të golit.
Në minutën e 37-të, ishte kapiteni Shabani, ai i cili tentoi të shënojë, mirëpo goditja e tij u devijua nga mbrojtja vendase, ndërsa nga e gjithë kjo në zonën kundërshtare nuk arritën të përfitojnë dy sulmuesit tanë, Ibriami dhe Maleski.
Kështu, pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa në pjesën e dytë, të dyja skuadrat shënuan nga një gol.
Pas një aksioni mirë të ndërtuar, Struga Trim Lum arriti të shënojë gol në minutën e 57-të.
Bunjamin Shabani mjaft mirë pasoi për Ibraimin në zonën kundërshtare, ndërsa ky i fundit në pamundësi për të goditur, servoi një top si një pjatë për Hristijan Maleskin, i cili në ato momente shënoi golin e avantazhit.
Megjithatë në minutën e 69-të vendasit pretenduan për një penalti, të cilën e përfituan nga arbitri Aleksandar Stavrev, i cili pa shumë hamendje tregoi në pikën e bardhë, nga e cila vendasit arritën që të barazojnë rezultatin.
Deri në fund të takimit, ekipi ynë vazhdoi të kërkojë golin e avantazhit, me ç’rast në disa raste tentuam me Ibraimin, mirëpo pa sukses, ashtu që në fund nga transferta në Shkup u rikthyem me një pikë, që na mban në pozitën e parë, të cilën dëshirojmë që ta ruajmë edhe gjatë stinorit pranveror, i cili starton me 19 shkurt të vitit 2023.
Deri atëherë neve si skuadër na mbetet që të përgatitemi mirë dhe të përmirësojmë gabimet e bëra gjatë stinorit vjeshtor, në të cilën nga 17 ndeshje të zhvilluara, regjistruam 11 fitore, 4 barazime dhe vetëm 2 disfata.
Është ky suksesi ynë më i madh pa dyshim, që nga themelimi, ndërsa qershia mbi tortë e këtij sezoni, 2022-2023 do të ishte edhe titulli kampion.
#ForcaStrugaTrimLum

Detaje

Data Koha Liga Sezoni Dita e ndeshjes Mbarim i Ndeshjes
December 11, 2022 1:00 pm LIGA E PARË E MAQEDONISË 2023-2024 Season 18 90'

Stadiumi

Zelezarnica SKopje
Gazi Baba, Skopje, Municipality of Gazi Baba, City of Skopje, Skopje Region, 1001, North Macedonia

Rezultati

Ekip1st Half2nd HalfGoals
FC Voska Sport011
FC STRUGA TRIM LUM011

FC STRUGA TRIM LUM

95Vedran Kjosevski Goalkeeper
55Sava Radic Defender
30Miklovan Pere 77 Defender
28Hogan Ukpa Midfielder
19Ard Kasami Midfielder
10Besmir Bojku Midfielder 55'
22Zija Merxhani Defender
11Bunjamin Shabani Midfielder
9Besart Ibraimi Forward
29Hristijan Maleski 15 Forward 57'
15Fatjon Jusufi 29 Midfielder
77Valentin Kocoski 30 Midfielder
Goals
0
1
Assists
0
0
Yellow Cards
0
1
Red Cards
0
0

KO 55 57 71 82 FT