vs

Përmbledhje

Pas 8 fitoreve të njëpasnjëshme, erdhi edhe barazimi i parë për skuadrën tonë në transfertën në Shkup ndaj #Makedonija GJ.P.
1:1 doli të jetë rezultati përfundimhtarë i këtij takimi, me të dy golat e shënuar në pjesën e dytë, që dhuroi edhe më shumë raste për gol, për dallim nga e para, që nuk ishte edhe aq interesante për të dyja skuadrat.
Në minutën e 53-të, Besart Ibraimi lëshoi një bombë të vërtetë nga rreth 25 metra, mirëpo një super intervenim i portierit vendas, nuk lejoi gëzimin e skuadrës tonë.
Në minutën e 58-të fati ishte me ne, pasi traverza shpëtoi portierin Qoshevski, ndërsa vetëm 4 minuta më vonë me anë të Bunjamin Shabanit arritëm të shënojmë golin e avantazhit.
Kapiteni ynë me një goditje të mençur nga brendia e zonës gjeti cepin e pambrojtur nga ana e portierit Stevkovski, duke kaluar në avantazh F.C. Struga TRIM & LUM.
Në minutën e 78-të pas harkimit të Shabanit në zonën kundërshtare, mbrojtësi Darko Ilieski ishte shumë pranë golit të dytë, mirëpo goditja e tij me kokë përfundoi për disa centimetra jashtë kuadratit.
Në minutën e 84-të arbitri #Stavrev tregoi në pikën e bardhë për Makedonija GJ.P, pas një moskujdesi të Edis Maliqit, i cili luajti me dorë në zonën tonë, mirëpo goditja e Ermedin Adem përfundoi vetëm jashtë kuadratit.
Megjithatë atë që nuk e bëri Adem nga penaltia, e bëri rezervisti Aleksovski nga loja, kur në minutën e 86-të u gjind më së miri në zonën kundërshtare dhe nga afërsia shënoi për 1:1, pas një asisti të Skenderit.
Pas këtij goli neve tentuam të rigjejmë edhe golin e dytë, mirëpo fati nuk ishte me ne, e në veçanti me kapitenin tonë, i cili në minutën e 93-të goditi vetëm mbi traverzë nga një mundësi ideale.
Pas 9 xhirove, F.C. StrugaTRIM & LUM vazhdon të udhëheq bindshëm renditjen tabelare, tashmë me 25 pikë, pas 8 fitoreve dhe barazimit të parë që erdhi sot

Detaje

Data Koha Liga Sezoni Dita e ndeshjes Mbarim i Ndeshjes
October 1, 2022 2:00 pm LIGA E PARË E MAQEDONISË 2023-2024 Season 9 90'

Stadiumi

Gjorce Petrov Stadium
Мице Козар, Gjorche Petrov, Skopje, Municipality of Gjorche Petrov, City of Skopje, Skopje Region, 1060, North Macedonia

Rezultati

Ekip1st Half2nd HalfGoals
FK Makedonija Gj.P011
FC STRUGA TRIM LUM011

FC STRUGA TRIM LUM

95Vedran Kjosevski Goalkeeper
55Sava Radic Defender 82'
19Ard Kasami Midfielder
7Abdulhadi Jahja Midfielder 22'
10Besmir Bojku Midfielder
11Bunjamin Shabani Midfielder 62'
22Zija Merxhani 28 Defender
15Fatjon Jusufi 24 Midfielder
9Besart Ibraimi Forward
29Hristijan Maleski 77 Forward
24Edis Malikji 15 Defender
28Hogan Ukpa 22 Midfielder
77Valentin Kocoski 29 Midfielder
Goals
0
1
Assists
0
0
Yellow Cards
0
3
Red Cards
0
0

KO 22 35 55 55 62 66 82 FT