vs

Përmbledhje

F.C. Struga TRIM & LUM shënon edhe fitoren e 8-të me rradhë….
#Vazhdojmë
F.C. Struga TRIM & LUM ka regjistruar edhe fitoren e 8-të me rradhë, duke konfirmuar edhe njëherë tjetër formën e mirë që ka skuadra.
Para djelmoshave të Srgjan Zaharievskit sot në Strugë u dorëzuan edhe futbollistët e Tikveshit, që për në Kavadar i përcollëm me dy gola në rrjetën e tyre, me nga një gol të shënuar në secilën pjesë.
Goli i parë mban firmën e #Besart Ibraimit, i cili më së miri u gjind në tollovinë e krijuar para portës kundërshtare, ndërsa golin e dytë dhe të sigurisë, i cili konfirmoi fitoren e 8-të të njëpasnjëshme të F.C. Struga TRIM & LUM e realizoi mbrojtësi #Darko Ilieski, i cili mjaft mirë priti një top në shtyllën e dytë, pas një ekzekutimi të rivënies nga këndi.
Me këtë 3 pikësh, F.C. Struga TRIM & LUM tashmë numëron plotë 24 pikë, 10 më shumë se Sileksi i vendit të dytë, ndërsa vlen të theksohet se dy kampionët e fundit, Shkëndija dhe FC Shkupi renditen në pozitat 3 dhe 4, me 12, gjegjësisht 11 pikë.

Detaje

Data Koha Liga Sezoni Dita e ndeshjes Mbarim i Ndeshjes
September 17, 2022 3:00 pm LIGA E PARË E MAQEDONISË 2023-2024 Season 8 90'

Stadiumi

Stadiumi i Qytetit Strugë
Struga III, Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 6330, North Macedonia

Rezultati

Ekip1st Half2nd HalfGoals
FC STRUGA TRIM LUM112
GFK Tikvesh000

FC STRUGA TRIM LUM

95Vedran Kjosevski Goalkeeper
55Sava Radic Defender 57'
19Ard Kasami 30 Midfielder
7Abdulhadi Jahja 77 Midfielder
10Besmir Bojku Midfielder 64'
28Hogan Ukpa 24 Midfielder 59'
22Zija Merxhani Defender 44'
11Bunjamin Shabani Midfielder 23'
9Besart Ibraimi 8 Forward 9'
29Hristijan Maleski 15 Forward
24Edis Malikji 28 Defender
30Miklovan Pere 19 Defender
8Flamur Tairi 9 Midfielder 88'
77Valentin Kocoski 7 Midfielder 67'
15Fatjon Jusufi 29 Midfielder
Goals
2
0
Assists
0
0
Yellow Cards
7
0
Red Cards
0
0

KO 9 23 44 46 46 57 59 64 67 76 88 88 89 89 FT