vs

Përmbledhje

Struga Trim Lum vazhdon serinë e fitoreve në kampionat, duke regjistruar edhe fitoren e tretë nga po aq ndeshje të zhvilluara. Sot përballë kishim Rabotniçkin, ndaj së cilës skuadër regjistruam fitore 2:1, pavarësisht se ndeshjen e mbyllëm me 9 lojtar, pas kartonëve të kuq të Sava Radiç (75′) dhe Bunjamin Shabanit (90′).
Zija Merxhani shënoi golin e parë në minutën e 12-të, ndërsa mysafirët barazuan në minutën e 25-të.
Pjesa e dytë doli të jetë më e luftuar, por me fat për skuadrën tonë që në minutën e 75-të falë golit të Sava Radiç avansoi ne shifrat 2:1. Mbrojtësi ynë pas këtij goli u ndëshkua me të kuq, duke lënë skuadrën me 10 lojtar në fushë deri në minutën e 90-të, kur arbitri kryesor tregoi edhe dy kartonë tjerë të kuq, një për lojtarët mysafir dhe një tjetër për kapitenin tonë, Bunjamin Shabani.
Pas kêsaj fitore vazhdojmë të kryesojmë renditjen me 9 pikë maksimale.

Detaje

Data Koha Liga Sezoni Dita e ndeshjes Mbarim i Ndeshjes
August 21, 2022 4:00 pm LIGA E PARË E MAQEDONISË 2023-2024 Season 3 90'

Stadiumi

Stadiumi i Qytetit Strugë
Struga III, Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 6330, North Macedonia

Rezultati

Ekip1st Half2nd HalfGoals
FC STRUGA TRIM LUM112
Fk Rabotniçki101

FC STRUGA TRIM LUM

7Abdulhadi Jahja 77 Midfielder
8Flamur Tairi 28 Midfielder
9Besart Ibraimi 30 Forward
10Besmir Bojku Midfielder
11Bunjamin Shabani Midfielder 74'
90'
15Fatjon Jusufi 25 Midfielder 81'
19Ard Kasami Midfielder
22Zija Merxhani Defender 12'
49'
25Suhejl Muharemi 15 Midfielder
28Hogan Ukpa 8 Midfielder
30Miklovan Pere 9 Defender
55Sava Radic Defender 75'
77'
77Valentin Kocoski 7 Midfielder
95Vedran Kjosevski Goalkeeper
Goals
2
0
Assists
0
0
Yellow Cards
3
0
Red Cards
2
0

KO 12 46 49 55 74 75 77 80 81 89 90 FT