vs

Përmbledhje

Mbyllet ndeshja në Shkup, aty ku skuarra jonë në kuadër të xhiros së 11-të pësoi disfatën e parë sezonale.
Derbin e xhiros e vendosi një penalti e dyshimtë në minutën e 57-të, e ekzekutuar saktë nga Fredy Alvarez.
Edhe përkundër kësaj disfate, raundin e parë të garave në Ligën e Parë e mbyllim në pozitën e parë me 25 pikë, 6 më shumë se Shkëndija e vendit të dytë dhe 7 më shumë se kampionët në fuqi të FC Shkupit.

Detaje

Data Koha Liga Sezoni Dita e ndeshjes Mbarim i Ndeshjes
October 16, 2022 2:00 pm LIGA E PARË E MAQEDONISË 2023-2024 Season 11 90'

Stadiumi

Cair Stadium
Топанско Поле, Skopje, Municipality of Chair, City of Skopje, Skopje Region, 1009, North Macedonia

Rezultati

Ekip1st Half2nd HalfGoals
FC Shkupi011
FC STRUGA TRIM LUM000

FC STRUGA TRIM LUM

95Vedran Kjosevski 1 Goalkeeper
55Sava Radic Defender
19Ard Kasami 30 Midfielder
7Abdulhadi Jahja Midfielder
10Besmir Bojku 8 Midfielder
28Hogan Ukpa Midfielder
22Zija Merxhani Defender
11Bunjamin Shabani Midfielder
15Fatjon Jusufi 77 Midfielder
29Hristijan Maleski 9 Forward
1Kristijan Kitanovski 95 Goalkeeper
8Flamur Tairi 10 Midfielder
9Besart Ibraimi 29 Forward
30Miklovan Pere 19 Defender
77Valentin Kocoski 15 Midfielder
Goals
0
0
Assists
0
0
Yellow Cards
0
3
Red Cards
0
0

KO 46 46 59 65 71 FT