vs

Përmbledhje

F.C. Struga TRIM & LUM ka regjistruar një fitore të madhe si vendas përballë #Shkëndijës, duke regjistruar në këtë mënyrë fitoren e dytë sezonale ndaj këtij kundërshtari dhe njëherit të 9-tën këtë edicion në elitën e futbollit vendor.
Golin ⚽️e vetëm dhe të fitores për skuadrën tonë e realizoi Hristijan Maleski në minutën e 40-të, kur mjaft mirë shfrytëzoi një gabim në mbrojtjen e Shkëndijës dhe me shumë zgjuarsi arriti që të mposhtë portierin Zahov.
Paraprakisht një rast diskutabil ndodhi në zonën e Shkëndijës, kur arbitri Stavrev madje me të verdhë ndëshkoi sulmuesin Besart Ibraimi, me preteksin se ky i fundit kishte simuluar në zonën kundërshtare.
Këto dy raste ishin ato përmes të cilave mund të përshkruajmë pjesën e parë, ndërsa e dyta edhe pse nuk prodhoi gola, prodhoi më shumë raste, sidomos në 20 minutëshin e fundit të takimit.
Besmir Bojku në minutën e 72-të mjaft mirë ekzekutoi një goditje dënimi, megjithatë topin e devijuar nga ana e portierit Zahov nuk arriti që ta shndërrojë në gol Zija Merxhani.
Vetëm 4 minuta më pas edhe Valentin Koçoski tentoi të shënojë, mirëpo pa sukses.
Pas këtij rasti Shkëndija ishte ajo që kishte inciativën, duke na lënë hapësira që përmes kundërzbritjeve të kërkojmë edhe golin e dytë, i cili nuk erdhi, megjithatë në fund arritëm të ndërpresim serinë prej 5 ndeshjeve pa fitore, duke vazhduar të kryesojmë renditjen edhe pas xhiros së 15-të, tashmë me 30 pikë, 5 më shumë se FC Shkupi i vendit të dytë dhe 6 më shumë se Shkëndija në vendin e tretë.

Detaje

Data Koha Liga Sezoni Dita e ndeshjes Mbarim i Ndeshjes
November 12, 2022 1:00 pm LIGA E PARË E MAQEDONISË 2023-2024 Season 15 90'

Stadiumi

Stadiumi i Qytetit Strugë
Struga III, Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 6330, North Macedonia

Rezultati

Ekip1st Half2nd HalfGoals
FC STRUGA TRIM LUM101
KF Shkëndija000

FC STRUGA TRIM LUM

12Raif Mirseloski Goalkeeper
55Sava Radic Defender
19Ard Kasami 8 Midfielder
7Abdulhadi Jahja 77 Midfielder
10Besmir Bojku Midfielder
28Hogan Ukpa Midfielder
22Zija Merxhani Defender
11Bunjamin Shabani Midfielder
9Besart Ibraimi Forward
29Hristijan Maleski 30 Forward 40'
8Flamur Tairi 19 Midfielder
30Miklovan Pere 29 Defender
77Valentin Kocoski 7 Midfielder
Goals
1
0
Assists
0
0
Yellow Cards
2
0
Red Cards
0
0

KO 40 57 60 89 FT